| happiness a întrebat:

Trec printr`o perioada cam nasoala.ma simt aiurea, nu prea am chef de nimic.nici cu prietenii nu mai am chef sa ma vad.totu` mi se pare monoton si fara sens. aveti vreun sfat ceva?

3 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Melancolia este zgomotul de fond al memoriei noastre. E melodia de baza care ne insoteste incursiunile in trecut. Periodic, orice om simte nevoia sa-si rascoleasca amintirile pentru afla cine este cu adevarat. Caci, intotdeauna cind incepem sa ne indoim de identitatea noastra, ne intoarcem in trecut ca sa vedem ce am fost odata si ce s-a ales intre timp din noi.Momentele prin care treci sunt rezultatele unei crize depresive incearca sa gasesti cauzele care au dus la declansarea ei poate fii singuratatea sau o deceptie pe plan emotional sau sentimental, o durere ascunsa in tine sau un trecut ce te apasa inca.

| Girl1234566547 a răspuns:

Exact asa ma simt si eu andreeea...sad... pe amici parca nu imi vine sa-i mai suport, nu mai pot iesi deloc p-afara, iubit nu am, ma simt cam singura ce-i drept dar, nu stiu probabil varsta adolescentei isi spune cuvantul, poate ca nu suntem singurele care trecem prin asta.big grin cine stie. te-am pupat sh ai grija de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astenie de primavarawinking. Va trece...cu timpul.