| Andybobo a întrebat:

Sall all.
Trec printr-o perioada dificila,adica nu am chef de nimeni,nu mai vorbesc cu nimeni,ma simt parca as vrea sa plec undeva,dar nici eu nu stiu unde.Ce as putea sa fac sa ies din perioada asta, imi trec prin cap lucruri prostesti. Va rog imi puteti spune si mie cum sa trec peste asta.Adica sa imi caut alta ocupatie pe internet, sa descopar persoane noi.sa vorbesc cu altii.(parca sunt plictisit de prietenii mei) Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Noreasontosimle a răspuns:

E doar o ..perioada. Asa se intampla la adolescentihappy
Nu i mai intelege nimeni, vor ceva. si nici ei nu mai situ ce vor. Parca nici tu nu te intelegi nu? Am trecut si eu prin asta. Si nu stiu ce sa faci eu vbeam mult cu prietena mea, care era si ea intr o stare asemannatoare si ne consolam una pe altalaughing Ascultam muzica, muzica ma destinde ma relaxeaza. Si incercam sa mai uit asa de toate. Presupun ca te-au suparat unii din prieteni si numai suporti rautatea asta care e intre noi, invidie,oh go on. Ai momente cand uiti dar cand ajungi acasa iar pici in starea astasad O sa ti treaca pana la urma daca ai pe cineva alaturi sa te sprijine si sa ti ridice moralul
Fi tare capul sus:*:* take care

| Noreasontosimle a răspuns (pentru Noreasontosimle):

Apropo de scris. eu mi-am facut blog si jurnal si e ca si cum ai vorbi cu un prieten f bunhappy te descarci. O sa vezihappy

| Andybobo explică (pentru Noreasontosimle):

Ok sper sa mearga Ms ca miai acordat putin timp, vad ca nu toate persoanele se arunca numai pe funda, Ms mult ai "funda" big grin :*

| Andybobo explică (pentru Noreasontosimle):

Da o alta problema, sunt in Italia si aici nu am prieteni, toti de varsta mea (17 ani) se comporta diferiti paca sunt Drogati, sau etc..in fine sunt al draq, nu ii pot intelege si tocmai de asta, aici nu mi-am gasit prietenii stau numai in casa. etc ok mersi mult big grin

| Noreasontosimle a răspuns (pentru Andybobo):

Si asta e ..suparatorhappy ca nu ai prieteni acolo. Nu stiu. eu sunt sigura ca vei depasi momentul. Poate o sa-ti gasesti o iubitahee hee si te va ajuta sa treci peste. Oricum cu putina indiferenta si optimism o sa faci fata. Imi pare bine ca te-am ajutat si nu am facut o pentru funda. Doar ca m-am regasit in starea ta si a facut placere sa dau un sfat.Multumesc!

7 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Te ingrijoreaza ceva sau crezi ca esti in pericol?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| NELYNELYKA a răspuns:

hai las ca trece uite te inscri pe trilulilu si sa vezi ca uiti de toate

| DeniDy a răspuns:

Ei bine stiu cum te simti, pentru ca am trecut si eu prin aceasta perioada cand simti ca nu mai poti vorbi cu nimeni nici macar cu prieteni. Eu iti recomand sa scrii ceea ce simti, ceea ce faci si ideile si gandurile tale intr-un jurnal sau pe o hartie care nu e neaparat sa o pastrezi o poti arunca sau arde sau rupe dar ase tu te vei descarca emotional si iti vei putea analiza mai bine situatia ta.Iar in privinta problemei de a socializa mai mult incearca sa gasesti subiecte in comun sau pe cineva care ti se pare ca e ca si tine ca personalitate si incearca sa vorbiti, ase putin cate putin o sa legi o prietenie care va putea dura mult timp. Sfatul meu este sa fi ase cum vrei tu sa fi si sa nu iti fie rusine de cea ce esti, doar pentru ca alti nu au gusturile tale nu trebuie sa fi si tu ca ei.Pur si simplu fi tu insati cum vrei sa fie si totul va veni de la sine. Sper ca te-am putut ajuta si succes in rezolvarea problemei.