| ßєtyPєтяσηєℓα a întrebat:

Tu ce ai face daca iti doresti sa faci ceva dar nu reusesti...de exemplu: daca iti doresti sa canti dar nu ai voce?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic special. Imi plang de mila ca un retardat ca mama natura nu m-a inzestrat si pe mine cu un talent.

Macar sunt frumos, destept si cret, altii nu le au nici pe astea si nici voce.

| Carmen100 a răspuns:

Accept si merg mai departe in cautarea talentuluihappy Si cant cat vreau eu chiar daca nu am voce laughing

| aneliram a răspuns:

Ma consolez cu gandul ca reusesc sa fac ce altii poate nu reusesc, de exemplu:nu am voce pentru a canta, dar ma pricem sa pictez, sau merg pe principiul,, daca iti doresti si muncesti nu poti sa nu reusesti''.

| ktlina a răspuns:

Ce as putea sa fac? Imi accept situatia. Ma axez pe lucrurile la care sunt buna eu. Poate te pricepi sa dansezi sau sa pictezi. Sunt multe alte talente care zac in noi. Trebuie doar sa le descoperi happy

| ClauA17 a răspuns:

Cant si daca nu am voce laughing si eu imi doresc asta.

| TheUnforgivenIII a răspuns:

Faci tot posibilul să reușești, dacă îți dorești atât de mult. Pentru cântat poți lua lecții de canto, și mai înveți ceva, pentru pictat iei cursuri de pictură ș.a.m.d. Dacă nu poți de nici o culoare, fă în continuare ce-ți place, și gândește-te că poate ai un alt talent pe care încă nu l-ai descoperit. Îți mai dau un sfat... Dacă adori să cânți și nu ai nici ureche muzicală (aia contează cel mai mult), adică ești afonă, poți cânta cât vrei atâta timp cât nu te aude nimeni.