| Rose1123 a întrebat:

Uhm...nu prea stiu cum sa va spun. Ok! Este un tip, nu suntem colegi de clasa, pe mess vorbim mult, dar la scoala nu ma baga de loc in seama. Cand ma vede, se uita sa vada daca si eu l-am vazut si se duce repede si ia in brate colege de-a le lui. Sau uneori trece pe langa mine, se opreste 2 secunde, se uita fix la mine, dar nu imi spune nici un cuvant nimic, nici macar "buna", apoi pleaca mai departe. Su uneori, se sterge de mine, adica chiar daca e aglomerat sau nu holul trece pe langa mine si ma atinge cu umarul, cotul, palma, si trece fara a se uita la mine. Priveste drept inainte, si in coltul gurii ii apare un ranjet. Eu cred ca o face intentionat. Stie ca imi cam place de el. Credetica vrea sa ma faca geloasa? Adica cum sa reactionez. Pentru ca nu ii atrag atentia pe mess cand vorbim, si nici el nu aduce acest subiect in dicutie. De obicei cand face faze din astea ma uit fix la el, ii zambesc, si plec mai departe. Va roog ajutoor! Sunt confuza!

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Posibil ca el sa te placa, dar sa nu stie cum sa-ti arate asta.
Incearca sa te faca geloasa, asigurandu-se ca te uiti la el, si isi imbratiseaza colegele ca sa vada cum reactionezi.
Ca te atinge in mers pe hol, si chestii d'astea, sunt doar mici actiuni pentru a-ti atrage tie atentia.
Baiatul te place dar nu stie cum sa-ti arate asta, si posibil sa-i fie si cam frica sa-ti spuna direct ce simte.
Cel mai bine si mai frumos, ar fi ca tu sa-i spui lui ce simti, si sa vezi daca puteti fi impreuna.

| Zabbyel a răspuns:

laughing copii
cand mai trece pe langa tine fai semnul de "vino in coa" cu degetu(miscal incet senzual) fai cu ochiul zambestei(in acelasi timp sa fie miscarile) :d:d si cand ajunge la tine pupal pe f r a i e r pe obraz love struck daca intreaba de ce l-ai pupat ii zici asa am avut eu chef love struck si apoi Ii zici du-te mai departe laughing(o sa-l oftice in sensul bun)

| MiaAtasiei a răspuns:

Hmm ori e nebun rau dupa tine, ori nu stiu...dar cred ca te place.adica ...credema nu exista baiat care sa faca asa cu o fata daca nici macar nu il atrage

| mariamery a răspuns:

E posibil sa te placa