| YuriKa2000 a întrebat:

Uhm well acum câteva zile prietenul meu s-a despărțit de mine, cu motivul ca nu mai poate lupta etc, plus ca nu il mai atrage comportamentul meu.
Chestia asta mi am dat seama pentru că în momentul în care mi-a spus că ma place eram originala, misterioasa eram mult mai diferită față de acum, eram ușor copilăroasă si serioasa in momentele potrivite, râdeam mult, eram fericita.Pentru că eu în fond m-am schimbat din cauza faptului că mi era frică să nu dispară sentimentele lui pentru mine dacă sunt așa cum eram la început, însă am făcut rău. Au apărut câteva certuri si mi-a spus că nu mai poate să lupte și nu mai simte nimic pentru mine cu toate că, în urma cu ziua respectivă adică aia a despărțirii mi-a mărturisit că nu poate să renunțe la mine si ma iubește.
Mă gândesc la faptul că frica m-a obligat să fiu altcineva, mi era teamă pentru faptul că... Sa fiu eu să nu îl fac să se îndepărteze.
Dacă aș redeveni vechea eu, si sa încerc să fiu din nou misterioasa, buna, eliminand toți factorii negativi pe care el mi i-a spus în decursul relației, credeți că as putea sa o fac să se întoarcă la mine? Sau să l fac să mai simtă ceva? E adevărat că am devenit mult mai matură, mai tristă și serioasa in loc sa fiu vesela misterioasa si amuzanta. Credeam cz nu sunt o versiune buna pentru el, însă se pare că m-am înșelat.
Mă gândesc... Dacă am reușit prin comportamentul meu și originalitatea mea să-l fac să simtă ceva pentru mine la început, oare as putea si acum?
A zis ca nu se mai implică în relații nu mai vrea relații nu mai poate să lupte. Si nu e simplu sa se întoarcă la mine atâta timp cât nu simte nimic, deși aș vedea în ochi săi o urmă de pasare.
E nasol ca suntem colegi de banca :\ si cu coada ochiului îl văd ca se mai întoarce cu capul la mine si ma privește iar dacă mă uit la el se retrage, părând indiferent.
Dacă mă duc în spatele clasei îl văd ușor ca se întoarce sau îmi spun fetele. Cu mine vrea să pară mai indiferent de parcă nu ar fi afectat si pe la spate e sensibil. Si supărat.
Dacă nu ar mai simti nimic pentru mine, nu i ar fi fost mai ușor să treacă peste asta? Ca văd acum că nu îi e ușor deloc, deși cum îmi spune el ca sentimentele s au dus de mult thinking
În concluzie... Dacă aș redeveni eu fata care eram la începutul anului cu calitățile alea si fericirea as mai avea vreo șansă să l fac să simtă ceva din nou?
Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| PersonajFictiv a răspuns:

Prima data,accepta trecutul,ce a fost a fost,toti suntem oameni,toti gresim. A fost o greseala ca te-ai schimbat.
Frica te-a facut sa te gandesti ca s-ar putea sa il pierzi si de aceea te-ai schimbat in ce ai crezut ca o sa il faca pe el sa nu renunte la tine, dar facand asta, ai renuntat la felul tau de a fi.
Niciodata sa nu faci asta,trebuie sa fi tu mereu ( toti oamenii au defecte,trebuie sa i le accepti,daca de exemplu tie nu iti place sa asculti un anumit gen de muzica si lui ii place trebuie sa ii accepti partea asta sa zicem,nu sa zici ca " asculti asta, nu te suport " si sa te gandesti " asta sunt eu, nu imi place muzica asta, asa ca am sa ies din viata lui " = acesta este un exemplu banal,sa faci diferenta dintre felul tau de a fi si compromis - sper ca ai inteles diferenta. )
Be yourself, daca se intoarce la tine e bine, daca nu se intoarce, o sa fie altcineva si gata, macar ai invata ca daca renunti la tine,nu faci nimic.
Banuiesc ca daca te-ai schimbat asa,nici tu nu esti fericita,mereu stai cu frica,poate pleaca,poate se indragosteste de alta,etc.
Nu poti sta cu frica asta o viata, cine te plece pentru FELUL TAU DE A FI, ramane,cine nu pleaca,iar daca pleaca,sa te bucuri ca nu ti-ai pierdut prea mult timp cu cine nu trebuia.
Stii cum e,chiar daca porti o masca si multi sunt atrasi de tine,ai multe prietene, de fapt, pe tine nu te place nimeni, toti sunt atrasi de masca pe care o poti si tot singura esti happy Mai bine sa fi tu si sa ai un prieten bun, decat sa fi un fals si sa ai 10.
Bafta.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Am scris cam aiurea, eram atent in mai multe locuri, am transmis ideile, dar felul cum am facut-o e cam dezorganizat si cam scris gresit, dar sper ca intelegi. laughing

| YuriKa2000 explică (pentru PersonajFictiv):

Multumesc mult, chiar înțeleg stai liniștit laughing
Nu e un fals, adică nu e un actor atât de bun, dar nici nu pun placa asta în fața.
Am să văd, chiar îți mulțumesc pentru ajutor și optimism.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru YuriKa2000):

laughing Ma bucur ca ai inteles. Ideea e ca daca alegi sa te schimbi pentru o persoana nu o sa fi fericita, pentru ca esti nedreapta fata de tine si bla bla bla bla, ai inteles laughing
Eh, eu iti urez bafta cu iubitul tau, coleg de banca - mai bine de atat nu se putea : ))