| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de doua luni, si relatia noastra a fost ok pana acum, nu eram nici genul ala sa stam unul dupa celalalt sa stim care, pe unde si cu cine umbla sau sa vorbim toata ziua la telefon, dar nici total indiferenti. Mi-a zis de cateva ori ca ma iubeste si chiar cred ca simte ceva pentru mine, desi la inceput eram cam sceptica.
Ideea e ca el va fi plecat din tara toata vacanta. Eu imi doresc mult sa continuam relatia asta, dar mi-e frica ca o sa ne racim unul fata de celalalt cu timpul. El mi-a zis sa nu imi fac griji, pentru ca dupa ce se va intoarce o sa fie totul si mai frumos, ca sentimentele vor creste... Eu sper sa aiba dreptate, dar mi-e cam frica de relatiile astea la distanta. Si stiu ca nu m-ar insela sau chestii de gen, dar mi-e frica ca nu o sa mai fim la fel de apropiati cand o sa se intoarca sigh
Voi ce credeti?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca ar fi plecat pentru un an,doi ar fi fost justificata nelinistea ta.
Trei luni trec foarte repede,mai ales cand esti in vacanta si mergi peste tot sau faci o multime de lucruri interesante.
Relatia voastra va fi pusa la incercare si el posibil sa aiba dreptate,sa va iubiti si mai mult cand va veti revedea.
Nu pune raul in fata,ai aceeasi incredere si maturitate pe care ai avut-o si pana azi, asteapta-l cuminte si, vei vedea ca totul va fi minunat!

| Ririru a răspuns:

Asa e la inceput, ne simtim putin mai aiurea, ne e frica. Sincer, si mie mi-ar fi frica, si mi-a si fost, chiar daca partenerul pleaca pe o scurta perioada de timp, noi tot ne gandim " ce o face acolo", "cu cine o fi ", "de ce nu ma suna", "oare se gandeste la mine", bla bla.

Eu zic sa ai incredere in ce zice el. Daca totul merge bine, cand va veni te va rasfata, te va iubi chiar mai mult.

Asteapta-l cuminte, sa vezi cand se intoarce!

| porto89 a răspuns:

Eu cred un singur lucru.o sa fie totul ok cu o singura conditie.sa nu faci prostii cat e el plecat.winking

| CandyES a răspuns:

Pai mai tineti s voi legatura ca doar aveti internet, si al meu e plecat si nu mi-e frica nici relatia mea nu e decat de cateva luni happy. Nu'ti fa atatea griji nu o sa va departati probabil ca nu o sa putevi vorbi ca "acasa" si mai rar, insa singura care o sa-si deie seama de asta esti tu baieti nu acorda mereu atentie lucrurilor astea si tu singura o sa-ti faci rau gandindu-te la astawinking.

| Ovilacul a răspuns:

In general relatiile la distanta nu prea rezista. Desi 3 luni de zile nu e o perioada foarte lunga de timp, trebuie sa iei in considerare ca sunteti doar de 2 luni impreuna. Nu cred ca in doua luni de zile nutresc sentimente atat de puternice intre voi mai ales daca e o iubire adolescentina. Daca te va insela sau nu depinde numai de el. E posibil ca atunci cand revine in tara totul sa fie mai frumos dar se poate sa se si termine totul. Spera la ce e mai bine dar pregateste-te de ce e mai rau.

| Marius21George a răspuns:

Lasa timpul sa decida xjuke...Depinde mult daca intr-adevar este o atractie intre voi se va pastra legatura ba mai mult va creste pentru ca daca tineti un pic unul la altul vi se va face dor unul de celalalt si vor porni intre voi niste sentimente de nu va veti imagina.chiar daca sunteti la distanta.si acum cum zicea Nea Mircea.hai Ioooobitzi-va mult :* >big grin