| AnonimaDoarTaci a întrebat:

Uita-tii un prieten cu care ma inteleg bine cred ca ii place de mine dar e cu alta fata.
Pe mess vorbim extrem de mult chiar 6 sau 8 fara sa ne plictisim, radem, glumim si la scoala la fel.Ma ii-a in brate, ma saruta pe obraz [si eu la fel:X] imi face cu ochiul ma linguseste. Ce sa iinteleg din asta:ma place sau nu?
Dar e vb de prietenasa acum e cu alta fata mai mare cu un an ca noi, si de ceva vreme nu mai imi vorbeste dar se uita la mine intr-un fel foarte dulce si cand are ocazia mai imi face cu ochiul, poate ca nu maii vb asa mult dar si fetele imi spun ca se uita dupa mine si ce bine ne-ar sta impreuna. Ce credeti ma place?

Răspuns Câştigător
| Patriii a răspuns:

Da cred ca te place. Ce mai astepti? Du'te vorbesti cu el si spune'i ce simti pentru el. Dar sa nu fie ca si la mine, tot asa am un prieten, i'am zis ca il plac, iar acum amandoi negam ca nu ne place unul de altul. Ce sa facem? Suntem orgoliosi:)). Uite iti dau un site cu 4 semne ca sunteti mai mult decat prieteni.http://www.perfecte.ro/......eteni.html sper ca ti'am fost de ajutor.:*

3 răspunsuri:
| Patriii a răspuns:

Uite hai sa iti mai zic ceva, stii cum mi-am facut eu curaj sa ii zic, intre'o seara m'a sunat sa imi zica ca s-a despartit de prietena lui, si sa ma intrebe ce sa faca.Deci daca te suna dintr'un motiv neinsemnat, acesta este doar un pretext caa sa te auda si sa vada felul in care reactionezi.Succes:*

| AnonimaDoarTaci explică:

Mersi mult Patriii chiar poate ai dreptate. Dar acum are o prietena si nu prea ma mai baga in seama sa zic asa.Si mie imi place de elsad. Daca ma intreaba cineva daca imi place de el ii zic "NU!"
Si se poate sa fi auzita si el chestia asta si a mers la aia.sad. Se vor rezolva lucrurile sper.Macar stiu sigur ca ma place s-au m-a placutbig grin.Ms multkiss

| mabytza a răspuns:

Dupa spusele tale, da te place.Eu in locul tau as fi putin suptila si l-as intreba de acea prietena. Daca el raspunde cu sictir, inseamna ca sta cu ea din obligatie sau ca sa se dee mare ca e cu o fata dintr-o cls mai mare. Vorbeste cu el despre fata aceea si sunt sigura ca iti dai si tu seama dupa cum iti raspunde.