| claudia1990 a întrebat:

Ultimul contact sexual l-am avut la sfarsitul lunii febr, in martie si aprilie am avut ciclu, acum suntem in mai si imi intarzie o saptamana.Am facut un test si a iesit negativ, pot fi insarcinata?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca testul l-ai facut dupa sfarsitul lunii martie (adica in aprilie sau mai), sanse mici de sarcina, aproape 0. Oricum, repeta testul si apoi du-te la ginecolog. O intarziere de o luna necesita investigatii.

| madalicious a răspuns:

Iti spun eu ca daca testul a iesit negativ, nu ai cum sa fi insarcinata dar pentru orice eventualitate e mai bine sa faci niste analize de sange la doctor.

| LoveMusic a răspuns:

Nu cred dacă ţi-a venit deja ciclul. Îmi dau seama că ai 20 de ani (1990). Dacă ai fi însărcinată, ai fi cam în 3 luni şi jumătate - 4 luni. Şi ai avea simptome.Eu nu sunt însărcinată, nu am fost, dar ştiu laughing sunt mult prea mică pentru asta.Simptome: greţuri, vărsături, ameţeli, etc. Cel mai sigur este să mergi la un ginecolog şi atunci vei fi sigură. Dacă nu, mai fă odată testul. Succes! kiss

| MonicutZZa a răspuns:

Pai, exista ciclu şi pe timpul sarcinii, dar dacă testul a ieşit negativ nu cred că sunt şanse să fii însărcinată. Pentru orice eventualitate, repeta testul.