| carmenmihaela2016 a întrebat:

Deci am avut ultima menstruatie pe 1 martie si de pe 20 contact sexual neprotejat.Trebuia sa imi vina pe 1 aprilie si nu mi-a venit.Am facut ieri un test surececk dar nu dimineata, l-am facut seara si a iesit negativ. Oare sunt insarcinata?

3 răspunsuri:
| Adviceforeveryone a răspuns:

Buna! Nu cred ca ai cum sa fii insarcinata. In data de 20 e o perioada sigura in care in mod normal nu ai avea cum sa ramai insarcinata. Pentru a fi sigura, repeta testul de sarcina, de data aceasta dimineata, la prima urina. Daca e tot negativ, e posibil sa iti intarzie din cauza stresului sau poate dintr-o dereglare hormonala normala.

| carmenmihaela2016 explică:

Help! Deci am avut ultima menstruatie pe 1 martie si de pe 20 contact sexual neprotejat.Trebuia sa imi vina pe 1 aprilie si nu mi-a venit.Am facut ieri un test surececk dar nu dimineata, l-am facut seara si a iesit negativ. Oare sunt insarcinata?