| Lora1 a întrebat:

Un baiat cu un an mai mic decat mine mi-a spus daca vreau sa fiu cu el... e dragut. dar nu stiu ce sa ii spun e mai mic de cat mine si daca ma pun cu el sunt sigura ca prietenii mei o sa rada de mine... ce sa fac?

7 răspunsuri:
| ILoveWeekends a răspuns:

Stii vorba aia :"Dragostea nu are varsta"?
Ce vreau eu sa spun este ca nu ar trebui sa te lasi influentata de ce zice gura lumii. Daca il placi accepta propunerea lui si daca cineva va zice ceva tu sa le raspunzi calma ca nu iti pasa decat de persoana pe care o ai alaturi.

| Biancaalone a răspuns:

Si daca rad ce?! Sa nu-mi spui ca-ti pasa? laughing. Adica daca il placi.du-te si spune-i>Iubirea e mai puternica decat orice..chiar mai puternica decat a prietenilor? App...tu chiar crezi ca iti sunt prieteni daca rad de tine? happy

| MadalinMarian a răspuns:

Daca tie iti place de el accepta. Daca iti sunt prieteni adevarati nu vor rade de tine.Si tie nu ar trebui sa iti pese de ce zic ceilalti.

| Madalina99_9396 a răspuns:

Daca iti place de el cu adevarat, amicii tai nu vor rade! daca sunt cu adevarat prieteni adevarati, te vor intelege! :*

| Antoniapentrucăașavreau a răspuns:

Hei,hei bunăă :*.
Atata timp cat si tie iti place de el, de ce nu? tie nu prea trebuie să-ti pese de ceilalti.Cum s-a spus si mai jos dacă iti sunt prieteni adevărati nu vor rade. te pup!

| freemind154 a răspuns:

Trebuie sa iti placa tie nu prietenilor tai! varsta nu conteaza, daca simti ca e persoana potrivita accepta, nu trebuie sa te intereseze parerea celor din jur si da, daca iti sunt prieteni adevarati nu vor rade, chestiile astea trec odata cu varsta

| Idontknownaything a răspuns:

Dacă îl placi şi dacă merită, acceptă!
Să-ţi dau un exemplu, cea mai bună prietenă a mea are un iubit cu 2 ani mai mic decât ea şi sunt de 6 luni împreună şi chiar se iubesc.E una dintre cele mai populare fete, dar asta nu o împiedică să fie cu el atâta timp cât sunt fericiţi împreună.
Categoric, da!