| isipisi16 a întrebat:

Imi place de un baiat mai mic decat mine cu vreo 6 luni, ne intelegem foarte bine, eu stiu ca si el ma place, dar nu sunt sigura daca vreau sa fiu cu el imreuna, suntem la aceasi scoala si mie frica sa nu rada de mine colegii ca ma vad cu un baiat mai mic decat mine... ce sa fac? Sa ii dau o sansa?

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
6 luni e chiar atat de mic cum crezi tu, 5-6 ani mai mic decat tine, mi se pare foarte mic.
De ce sa rada colegii tai? ca e cu 6 luni mai mic decat tine, dar tu nu ai in colegi cu 6 luni mai mici decat tine, care poate te plac?
Nu mai asculta lumea, si fa ceea ce doresti tu ( atat timp cat e moral si legal), pentru ca tu contezi, e viata ta, tu trebuie sa o traiesti, nu colegii tai, si te asigur ca unii poate au iubite/iubiti cu mai mult de 6 luni decat ei.
Tu decizi daca ii dai o sansa, asta daca il placi si doresti sa fi cu el, asa cum nu intrepi pe x daca ii place ce manaci, si daca nu ii place, nu mai manaci acel produs, asa ar trebuie sa fie si legat de o relatie. TU esti singura care trebuie sa decida, pentru ca e doar viata ta.

| grab a răspuns:

Ce prostuta esti...
NU conteaza ce zic si ce rad colegii tai! si nici diferenta de 6 luni, mica oricum.
TU il placi pe bune? daca da, atunci go for it! daca nu... ia-ti gandul. simplu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu te iei dupa ce zic ceilalti in loc sa faci ce simti problema este la tine in primul rand si nu te putem ajuta.

| Hakuouki a răspuns:

Pentru 6 luni? Nu cred. Eu spun sa incercati. Pana la urma esti cu el, nu cu colegii.

| isipisi16 explică:

Mersi happy