| DoriB20 a întrebat:

Un baiat mi-a marturisit ca ma iubeste (mentionez ca nu l cunoscusem mai mult decat ca pe un coleg de clasa),mi-a zis a se gandeste in fiecare minut la mine,cand ma apropii de el se fastacests si ii lucesc ochii efectiv, ma invita sa ies cu el des si in general il simt ca ma iubeste, pur si simplu.Eu nu i-am zis ca il iubesc sau ca il plac macar, suntem doar prieteni.Dar, oare de e in ultima perioada nu imi prea scrie? Oare i-au pierit sentimentele? Sau e stanjenit si nu stie ce sa faca? Ar fi ok sa i scriu eu prima sau sa flirtez cu el in continuare(flirtam des si ne tachinam) sau sa il evit(desi imi e cam greu)?

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ar trebui să vorbești cu el, el a făcut deja primul pas și e de la sine înțeles că e așa, tu nu faci niciunul.

| justanotheruser99 a răspuns:

După ce ți-a marturisit trebuia sa ii spui si tu ce simți pentru el, nu e ok sa il lași așa. Acum s-a distanțat de tine, pentru ca e posibil sa creada ca sentimentele nu sunt reciproce, iar atunci nu mai are sens sa insiste.
Daca ti la el, vorbește cu el. A avut curajul sa faca primul pas. Acum e randul tau.

| Creierash a răspuns:

Pai tu ce pazesti? Daca iti place de el spune-i si dezvoltati o relatie. Daca nu, taie-i funiile. Nu lasa baiatu in suspans ca dupa va crede ca nu il placi si cauta in alta parte.