| adrian342 a întrebat:

Un coleg de clasa ma enerveaza la culme si nu ma mai pot abtine sa nu ii dau un pumn, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna! In primul rand, nu trebuie sa-i arati ca te enerveaza gesturile lui. Exista anumite persoane, care ai impresia ca se simt satisfacute atunci cand ceilalti sunt enervati. Daca va vedea ca te enervezi, mai rau va face. Deci, mai bine te-ai arata indiferent, poate chiar amuzat [depinde de caz] de gesturile lui. Vazand ca nu te poate enerva, in cele din urma va renunta.
Succes si o zi buna!

3 răspunsuri:
| Damii a răspuns:

Fa ce iti spune inima dar ai grija sa nu te ia dirigul la intrebari!

| adrian0123 a răspuns:

Am avut si eu probleme cu multi colegi mai ratatiwinking, eu am facut acelasi lucru care nu te poti abtine tu... sfatul meu : dai pumnuu ala, ca dupa aia tace, asta daca e fraier, daca nu, s.ar putea sa.ti iei singur bataie big grin

| SunshineGirl a răspuns:

Ori il lasi in pace si nu-l bagi in seama [asta o sa-l doara ft mult], ori ii dai pumnu` ala sa vada cine e sefu`.Ai grija insa sa nu`ti dea inapoi 3.Mai ia pe cineva cu tine, in caz ca vrei sa-i dai pumnu`, ca sa vada ca nu esti singur.Mai bine il ameninti mai intai dupa aia actionezi, sa nu zica ca nu l`ai avertizat