| neanderthalfararusine a întrebat:

Un om crescut intr-o familie culta si corecta, (de la strabunici pana la parinti), neavand cine stie ce tangente in copilarie cu altfel de persoane, poate sa se remarce, realizeze intr-o altfel de "lume", cum ar fi cea interlopa? Adica el sa fie exceptia, luand in considerare ca nu avea de unde sa mosteneasca "sangele" sau caracterul necesar. Vreau argumentari bazate pe fapte reale.

1 răspuns:
| ladyMillion a răspuns:

Clar...de ce sa nu se poata realiza in viata? De ce sa nu se poata remarca? O persoana bine educata da mai bine decat o persoana prost crescuta, in aproape orice domenii (mici exceptii).