| Gabi1999 a întrebat:

Un prieten a gasit pe strada un pistol adevarat PYTHON 357 ce ii poate face politia daca il gaseste la el?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sa-l duca urgent la politie si sa nu astepte sa fie descoperit de politie pentru ca o poate incurca

| Wehrmacht a răspuns:

Revolver blocat? Prietenul tau ori este extrem de idiot ori extrem de ghinionist.
Pai din moment ce il pastreaza cel mai probabil detinere de arma letala fara permis.
Are si gloante?
Esti sigur ca nu-i airsoft?

| William a răspuns:

Sa faca bine sa nu il prinda ca ia amenda. Nu imi dau seama de ce ai lua amenda ca ai gasit ceva pe jos dar...

| Seepty a răspuns:

Poate primi amenda inchisoare mai greu daca l-a gasit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ii dea amenda sau sa-l aresteze.

| anonima01 a răspuns:

Mai bine duce pistolul la politie! De fapt, mai bine nici nu se atingea de el si-l lasa acolo pentru ca nu se stie a cui a fost pistolul si nici la ce a fost folofit, iar lucrul cel mai important cum a ajuns pe jos. Banuiesc ca nimeni nu e atat de neatent incat sa piarda un pistol, mai mult ca sigur a fost lasat intentionat.
Sa-l duca cat mai repede la politie pentru ca nu e de joaca!

| L0v3isTheWaY a răspuns:

Daca nu vrea sa-l duca la politie, si in cele din urma il v-a descoperi, poate primi o amenda mare sau in cel mai rau caz intra la inchisoare.
http://www.politiaromana.ro/text_lege_arme.htm

| Gabi1999 explică:

Pistolul nu functioneaza. este blocat

| careesteproblema1234 a răspuns:

Frate nu este de gluma cu asa ceva
preda-l plotiei si nu mai face multe amprente pe el ca s-ar putea sa fie al unui criminal (serios!)
mai bine preda-l politiei!