| Albertestearerau a întrebat:

Dacă sunt cu un prieten pe strada si ne opreste politia si ne controleaza si el este gasit cu droguri la el eu ce pot păți?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu nu patesti nimic, doar vei fi ascultat ca martor in urmarirea penala si apoi in procesul penal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca tu esti curat nu patesti nimic, dar vei fi martor.

| StoicAnalysis a răspuns:

Te pune martor la dosarul penal facut prietenului tau. Si te va pune sa declari ceea ce stii despre el.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Nu știu nu am pățit asa ceva Niciodată și clar așa "prieteni" nu am avut de aface și nici nu va fi cazul căci cunosc foarte bine genul de doar "prieteni" și "prieteni"

| Anonima10002003 a răspuns:

Raspunzi ca martor si dai declaratii, asta daca tu nu ai avut droguri asupra ta