| msil3 a întrebat:

Un prieten de-al meu A fost prieten acum nu stiu daca il mai pot numi asa sia pierdut un telefon iar dupa ce a investigat unde sia pus telefonul adica la doua garduri distanta de unde ne jucam noi Bun deci acest fost prieten s-a dus la alt natang pe care eu il numesc fiul lui nana Gabi si l-a intrebat unde este telefonul acest prost ca nu-i pot zice altfel A zis ca e la mine telefonul SIGUR dar nu este la mine Si fostul meu prieten a venit la mine si m-a intrebat unde este telefonul eu i-am raspuns ca nu stiu iar el mi-a zis ca 'Pai gabi a spus ca e la tine telefonul deci adul" eu i-am spus ca nul am iar el a spus bine las ca vedem noi iar mama si cu tata au aflat si ei acum imi spune Dai telefonul daca il ai pana in seara asta cand mama a scotocit prin fiecare coltisor din camera mea sa caute telefonul dar nu la gasit ca nu l-am luat Imi puteti spune ce sa le spun parintilor cand ma intreaba sa-i dau telefonul ca sa nu ma mai intrebe nici o data si ce sa-i spun celui ce sia pierdut telefonul ca sa scap de asta ca nu mai suport sa fiu facut Hot

1 răspuns:
| Ionait a răspuns:

Pai daca deja a cautat telefonul si nu l-a gasit, ce alte dovezi mai vrei? Doar nu ti l-ai bagat in... (fara nici un fel gluma).
Te duci si ii explici situatia: "Daca tu esti atat de prost incat sa iti pierzi telefonul, leaga-l de gat cu o funie. Daca nu ai nici o dovada ca eu l-am luat taci din gura. Daca ai o dovada du-te la politie." Daca esti un pic mai bine facut, fa-te putin la el, poate scapi.