| Elena1234456 a întrebat:

Un sfat va rog :-s. Am miercuri teza de la 7 la 8.Sa mai dorm in noaptea aia? Cum sa stau treaza, este recomandat? Eu am vrut initial sa beau cola in noaptea aia si sa invat toata noaptea, oricum dimineata asa abia ma trezesc. Un sfat va rog? Cum ati proceda in locul meu?

Răspuns Câştigător
| LittleYoyo a răspuns:

Iti inteleg ingrijorarea, eu am maine teza la mate :\. Dar tot dorm noapea, chiar daca merg la ore la 8. Eu iti recomand sa inveti azi si maine seara cat poti si sa te culci apoi. Deoarece daca stai toata noapte treaza pentru a invata, nu te poti concentra total la teza si o sa fie in capul tau... Crede-ma am experimentat asta laughing sfatul meu este sa dormi maine noapte
Take care & succes la teza happy

4 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

Cum sa nu dormi?
Oricand ai avea teza si oricat de greu ti-ar fi sa te trezesti dimineata, trebuie sa dormi.
Ti s-ar parea normal sa te duci la o teza nedormita? Mie una nu.
Deci, orice ai face, nu sta treaza, eventual culca-te mai devreme, pe la 9-10, dar trebuie sa dormi toata noaptea ca sa nu te simti obosita, molesita si adormita toata ziua. Crede-ma!
Bafta!

| JBStandsForMe a răspuns:

NICI VORBA! Si eu dau teza miercuri, insa te sfatuiesc sa dormi. Oricat de buna ar fi cola pentru a te tine treaza si oricat de bine ar fi sa inveti cat mai mult, asta nu inseamna ca nu trebuie sa dormi. Somnul este mult mai important decat o nota.
Eu o sa invat Miercuri dupa ce vin de la scoala, dar si azi. Daca te apuci de azi si inveti si maine sigur o sa iei o nota mare.
Nu uita sa dormi! Cu cat esti mai odihnita, cu atat vei avea mintea mai agera si mai concentrata.

| ELena_1470 a răspuns:

Presupun ca inveti dimineatathinking Pai sa vedem. Mai bine de la 8 seara incepi sa inveti pana la 12 si trebuie si odihna.alt felthinking nu intelegi nimic.love struck:*.
bAfta draga mea la tezalove struck

| Roxana6 a răspuns:

Eu asa am facut:M-am culcat pe la vreo 22:00-23:00, iar dimineata pe la 06:00 m-am trezit sa imi repet la acea materie...In cazul tau ar trebui sa te trezesti la 05:00 sa iti poti repeta o ora.Sa nu faci prostia sa bei cola si sa stai treaza toata noaptea.Succes!