| anonim_4396 a întrebat:

Un stick de internet in reteaua Orange care l-am achizitionat in Romania functioneaza si in Polonia?

Răspuns Câştigător
| SarosBogdan a răspuns:

Nu pentru ca nu ai acoperire in Polonia.

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Modemurile achizitionate de la Orange Romania sunt blocate in retea. Respectiv daca vei utiliza o cartela SIM din Polonia in acel modem, nu vei avea semnal, modemul va trebui decodat. Daca vei utiliza o cartela SIM Orange Romania, vei avea semnal si te vei putea conecta la internet daca ai serviciul roaming activ pe cartela respectiva.

O zi buna,

Orange Helper

| RanyaRa a răspuns (pentru OrangeHelper):

Multumesc de sfat. Eu ma refer la stick care se introduce in laptop. Nu imi dau seama la ce va referiti cand ziceti cartela SIM. Ati putea sa imi dati mai multe detalii?