| Maria_3931 a întrebat:

Una dintre prietenele mele este anorexica are doar 1.65 inaltime si 42 de kg si imi spune ca ar vrea sa arate ca mine eu am 1 77 si 60 de kg, i-am spus ca este slaba si sa se mai ingrase si ea a inceput sa tipe si sa faca urat a spus la tata lumea c m-am luat de ea intentionat si ca ii fac numai rau.eu i-am spus ca e foarte slaba cum sa ai 1 65 si 40 de kg? si sa te consideri grasa, in fiecare zi imi spune"Auzi, nu cred ca ar trebui sa mananc aia"si incepe sa spuna cate kcl are si ca o sa i se puna pe solduri...imi vine sa ma dau cu capu de pereti cand o aud. spune ca eu arat extraordinar si ca ar vreea sa fie ca mine, ca eu am ce imi doresc, ca am nu stiu ce. sa fiu sincera asta dureaza de vreo 4 sau 5 luni.maicasa nici ea nu o ajuta aia e un fel de "Doamne m-am ingrasat 2 grame trebuie sa slabesc 20 de kg, neaparat" si ii impune si ei sa slabeasca, spune ca e grasa.si o incurajeaza sa nu mai manance nimic, taicasu nu mai vorbesc, el are amante, cred ca in toate judetele romaniei se gseste cate un copil din flori imi fine vreau sa vorbesc despre fata asta(prietena mea)am incurajeat-o dar sa fiu sincera m-am saturat sa-i spun. voi ce credeti e grasa la 1 65 si 40 de kg? si cum pot sa ii spun sa nu mai faca comparatie intre mine si ea(in legatura cu kg)

6 răspunsuri:
| i.love.me a răspuns:

Frate... ea se prosteste. lol
vrea sa se creada interesanta.asa mai stateam eu cu una care era pe jumatea mea si nu manca cu zilele ca ea e grasa.astea sunt fite. daca erau grase in adevaratucl sens al cuv nu mai faceau asa.in loc sa fie fericite cum arata si cum le'a lasat dumezeu...
fite si impresii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai gandit sa o lasi in pace? ce te consumi atat? incheie discutia si nu mai discuta subiectul niciodata, punct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista un proverb: Never judge a book by its cover. Este problema ei cum este. La 1. 65 si 40kg este subponderala. Sa stii ca am citit un reportaj in care spune ca nu se mai accepta fotomodele anorexice. Trebuie sa aiba imc 18. Adica la 1. 65 daca vrea sa fie fotomodel ar trebui sa aiba 47-48kg. Pentru o persoana normala ar trebui sa aiba intre 51-55kg. Tu la 1. 77 si 60 kg ai imc 20 normal. Daca vrea imc tau ar trebui sa aiba 53-54kg. Si cum spune alllinna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am. 1. 65 si am avut 40 de kg si toata lumea imi spunea ca sunt prea slaba si parninti m.au incurajat sa ma ingras, bine si eu vroiam asta si acum am 48 de kg big grin prietena asta a ta e cam proasta laughingdaca tot de enerveaza razi de ea ca e blana si nu are forme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| alexa2310 a răspuns:

Multe fete fac asa numai ca sa auda cat de slabe sunt, iar asta le fac sa se simta bine