| 拉维尼亚 a întrebat:

Unde găsesc nucă de cocos verde in București?
Ca aceasta: https://5.imimg.com/data5/IO/QC/MY-39735595/green-coconu t-500x500.jpg
Fundă!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu o sa gasesti nicaieri, pentru simplu motiv ca nu importa nimeni, nuci de cocos, necoapte.

| 拉维尼亚 explică (pentru Violleta2022):

Nucile de cocos "necoapte" sunt destul de coapte încât să fie consumate. Au foarte mult lapte de cocos, care e mai bun decât al celor maro iar miezul e mai moale și mai bun la gust și in plus au mai puțin zahăr. Nu vorbi in necunostinta de cauză, sunt foarte populare in alte țări.