| LARIqueen a întrebat:

Unde m-as putea angaja sau lucra la 15 ani?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nicaieri! Pentru ca la 15 ani, nu este legal sa te poti angaja.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Legal doar dupa 16 ani. sad

| christall a răspuns:

Legal nicaieri.

| samuelrockwer a răspuns:

Buna! Ai putea lucra magazin gen cum ar fi "Linella " cum a lucrat un prieten de al meu la 15 la varsta lui lau pus sa aranjeze marfa pe rafturi, si avea un salariu destul de bun. Sanatate!

| Valentina400 a răspuns:

Fara un liceu terminat nu ai unde lucra+ca inca esti minor. Daca vrei, poti sa te duci la diferite familii sa le faci servicii, cum ar fi curatenie prin casa...Stiu ca poate vrei sa ai tu, banii tai, dar este mai greu daca nu ai peste 18 ani