| amaadina a întrebat:

Am mai pus odata intrebarea, dar nu am primit niciun raspuns (pertinent). Daca termin Limbi moderne aplicate, ma pot angaja ca profesoara? Sau voi putea lucra doar ca translator?

Răspuns Câştigător
| Ohaithar a răspuns:

Pentru a deveni profesoară, va trebui să aplici la niște cursuri facultative de psihopedagogie în facultate. Cursurile sunt de 2 ani și se adaugă la curicula ta, și de obicei sunt gratuite. Cu limbi moderne poți face mult mai mult, poți lucra în relații externe la multe companii internaționale, universități, media, atâta timp cât faci și alte cursuri.

2 răspunsuri:
| amaadina explică:

Va multumesc pentru raspuns!

| Ohaithar a răspuns (pentru amaadina):

Cu plăcere. Nu fii politicoasă aici, mă simt bătrân nu de alta.