| Sἶrenἶa a întrebat:

Unde se salveaza arhiva conversatiilor depe yahoo messenger?

in ce folder?

5 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna`!
Pai ca sa poti vizualiza niste conversatii trebuie sa ai messenger 11.
Intrii pe mess, si undeva sus de tot iti scrie,,messenger'' apesi acolo apoi selectezi,,preferences'' pana iti va aparea ceva.
Apoi dai la,,conversation history'' si apoi,,view conversation history'' si trebuie sa astepti putin si ti se va deschide o fereastra.
Nu se salveaza in niciun folder ele singure, ci doar daca vrei tu sa salvezi o conversatie aparte, selectezi conversatia apoi dai,, actions'' si save, si alegi tu locul unde vrei sa fie salvata.
Daca vrei sa vezi ce a vorbit persoana respectiva cu cineva in special acum nu mult timp, cateva ore de ex., in lista de messenger dai click pe persoana sa ti se deschida sa vorbesti cu ea si dai,, show recent messages''.
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| darkhell217 a răspuns:

C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\Profiles

| MiniEmoTion a răspuns:

Nu se salveaza drept folder, ci un fel de cod.
Arhiva poate fi vizualizata prin intermediul programului YAHOO! Messengerhappy(asta daca ai acceptat "optiunea sAVE ARCHIVE"
y! Messenger->orice persoana din lista-> apasa F3 ->apasa pe Show full archive si asta e!
Sper ca ti-am fost de folos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Deci sus la messenger, dai pe preferences si apoi pe conversation history sau history si dai pe keep a history of my conversations...winking daca nu vrei sa se mai salveze dai pe al doilea de acolo. Sper ca te-am ajutat. Pa, pa.