| ana_8023 a întrebat:

Unde va place sa traiti la tara sau la oras? eu cand ma gandesc la asta gasesc mereu avantaje si dezavantaje. voua unde v-ar placea si de ce? fuuuundita

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Ce e naspa la tara... oamenii mai mult
Vorba profei mele. Ea vine de la oras, si eu stau la tara.``diana crede-ma ca daca ma duc la o femeie de-aici si dau numele unuia dintre voi imi zice si CNP-ul lui!``
Deci la tara la fiecare casa e o banca la poarta, unde se aduna babele si barfesc de iti vine sa pleci si sa nu te mai intorci

La tara nu sunt atatea magazine.De exemplu la mine sunt 2 magazine impartite asa:alimentara si industriale.La industriale sunt tot felul... unelte, detergeti, becuri, etc.La alimentara ca intr-un magazin normal, mancare, si altele.
Deci daca vrei sa te duci sa iti cumperi 1 pereche de pantofi n-ai de unde.Tre` sa mai mergi 7 km pana in oras, un oras de 500 m2

La tara trebuie` sa stai cu matura in mana toata ziua.Intra pisica in casa intra cainele si nu poti sa ii tii numai afara.In plus e multe treaba.Vara la fan, la mere, la cartofi, ca nu toti au bani sa puna pe altii sa faca treaba. E greu, e de muncit calumea, mai ales daca ai gospodarie.

La oras...nu am stat decat 1 luna in Bucuresti, alta luna in Sibiu, 1 saptamana in Constanta si sincer aglomeratia aia ma sufoca.Si nu aveam ce face, In Bucuresti sunt multirromi, se earta pe strada, foarte aiurea. Daca ieseam pe balcon ma dureau urechile.
Avantajul e ca atunci cand vrei sa iti iei ceva urgent imediat te duci la magazin, sunt mai multe de facut, iesi in oras, te distrezi.

Si la tara parca totusi e mai liniste. L oras as sta pentru viata de zi cu zi, as avea mai multe avantaje si vacantele le-as petrece la tara.

| Andruza a răspuns:

La oraș
Dezavantaje: aglomerația din trafic, praf, etc
Avantaje: păi măcar aici găsești alte produse pe care la țară nu găsești
Deci părerea mea e la oraș, chiar dacă la țară respiri un aer curtat, o altă viață.

| Loka a răspuns:

Mie imi place la ambele. La o oras e super dar si la tara la fel, la oras sunt mai multe dejavantaje ca si la tara sau poate nu. Funda

| DoOdO a răspuns:

Am trait toata viata mea la oras, m.am invatat cum am o problema hopa la magazin, cum vreau sa aflu ceva hopa la calculator.M.ai ma duc pe la bunici la tara insa nu e locul meu, toate animalele, toata munca si aproape nici un fel d relaxare sau mrg ceva d genu...In cocluzie imi place la oras... tie?

| SecretWish a răspuns:

La oras!

| ella_4799 a răspuns:

Mie imi place la tara.Deoarece la oras sunt multe masini si e mult zgomot, areul murdar, dar la tara e fix opusul si te cunosti cu toata lumea...parerea mea!