| alexfab33 a întrebat:

Va place de Romania? Sau v-ar fi placut sa fiti nascuti in alta tara? Si de ce? care predomina intre avantaje si dezavantaje?

8 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Mie imi place aici.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Imi place de Romania, sunt destul de nationalist. E o tara frumoasa, pacat de anii de comunism.

Mi-ar fi placut sa ma fi nascut intro tara scandinava. Sunt curios ce personalitate as fi avut educat in sistemul lor.

| WaterDrop a răspuns:

Din punctul meu de vedere singurul avantaj care ne lipseste este o clasa politica care sa puna tara pe picioare. In rest mai tine si de noi.

| alexandrualind a răspuns:

In Canada pentru ca se traieste foarte bine si se vorbeste engleza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In america evident. E legalizata mariana.

| 0Alexander0 a răspuns:

Sincer, mie nu imi pasa de tara asta, sau oricare ar fi. Nu inteleg notiunea de 'tara'.

| vladeusebiu a răspuns:

Tara e frumoasa dar e stricata de oamenii care o conduc...Eu mi-as fi dorit sa ma nasc in S.U.A. New York.

| Liliana_Hurdea_1979 a răspuns:

Eu mi-as fi dorit sa ma nasc in Estonia, dar merge si Romania!