| anonim_4396 a întrebat:

Unele persoane se uita doar la felul cum arati iar unele doar felul cum gandesti?
Fundita

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Primul lucru care ne sare în față este aspectul (cel puțin când ne cunoaștem față-n față) și după asta ne formăm o părere. Deși știi că frumusețea e relativă, dar mulți acceptă un anumit tipar indus de societate și de... ochi.
Pe internet, pe un site precum acesta, merge ca prima impresie cum gândești.
Persoanele care se uită doar la aspect sunt superficiale, neștiind ce se poate ascunde în interior.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asa e, unele se uita doar cum te imbraci/cum arati iar altele se uita la felul cum gandesti

| Didi908 a răspuns:

Buna! Da este foarte adevarat ceea ce ai zis. In ziua de azi fizicul conteaza mai mult, decat sa cunosti un om sa stii personalitatea si comportamentul ei/lui. Este doar rautatea oamenilor. Se cred perfecti dar in sufletul lor au o multime de defecte, poate chiar mai multe defecte decat acea persoana care este grasa/slaba, care are cosuri sau nasul prea mare/mic. Asa sunt oamenii in ziua de azi. Nu-i intereseaza cum gandesti si ce fel de om esti. sad
O zi buna! :*

| darrio2007 a răspuns:

Da.Adevarat.

| Dariusuu a răspuns:

Da, așa este.

Majoritatea se uita doar la ambalaj dar uită conținutul.

In ziua de azi, nu mai contează cum ești tu de fapt, conteaza aspectul.

O zi frumoasă îți doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam aşa ceva. Dar nu toţi. Eu mai am unele momente în care sunt atent doar la felul de a gândi a unei persoane, fără să dau două flegme pe aspectul fizic sau pe stilul vestimentar. Dar asta numai uneori, pentru că în majoritatea cazurilor, nu dau două flegme pe niciun aspect. laughing

| ÐỄỄẴ97 a răspuns:

Asta-i adevarat.

| MenταLµ a răspuns:

Nu conteaza cum esti imbracat, conteza cum esti inauntru tau bun sau rau.Si da e adevarat.