| Danidbc a întrebat:

La ce se uita o fata prima data? Cum arati, cum gandesti ....cum vorbesti, etc!?

16 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Depinde de circumstanta.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Celcestietot):

Care circumstanta?
Aici ma uit la cum scrie. La ce altceva sa ma uit?hee hee
Am asa o dorinta, sa te omor!

| Celcestietot a răspuns (pentru Dorotheea21):

Doar momentul are secretul circumstantei.
Dorinta nu iti poate fi indeplinita, sunt nemuritor. Nu stii ca trebuie sa te alaturi a ceea ce este de neinvins? Ai doar o varianta si anume sa te alaturi mie, iti ofer aceasta posibilitate.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Celcestietot):

Sa ma alatur tie?
Ah! Ai un inel, sau?hee hee
Nu vreau sa mai citesc de la tine teorii proaste ale conspiratiei.
Da'mi o melodie de care asculti tu, parca Skrillex.
Par veseli, fata de ce ascult acum.

| Celcestietot a răspuns (pentru Dorotheea21):

Nu am un inel, ci astept sa iti iau masura cu propriile mele maini. Voi fauri un inel mai legendar ca al lui Sauron, voi face in asa fel incat sa fie placat cu pietrele infinitului, si asta special pentru tine! Daca te referi la,, teoria conspiratiei'' de la intrebarea ta, ma refeream la Europa, nu la altceva :). Si de la Skrillex, dar si de la alti artisti. Poate iti place ceva de aici :

https://www.youtube.com/watch?v=UvOmSa6kvCc
https://www.youtube.com/watch?v=mWKDZRJWdF4
https://www.youtube.com/watch?v=yzTuBuRdAyA

| OldSoul a răspuns:

Pentru inceput, la cum arati, si nu ca trebuie sa fii cine stie ce Brad Pitt, dar trebuie sa ai un aspect ingrijit, sa nu ii fie rusine daca e vazuta ca vorbeste cu tine.
Mai departe, conteaza oarecum gesturile si cat de stapan esti tu pe sine. Daca esti timid si te cam fastacesti, e cam naspa, de obicei nu o sa duca nicaieri. Trebuie sa fii sigur pe tine, si sa ai o postura relaxata.
Apoi, urmeaza cum vorbesti cum gandesti, aici, parerea mea, e ca nu trebuie sa te arati ca te dai in vant dupa ea, adic, e ok, sa-ti exprimi interesul, dar nu fii din tipii aia sacaitori, care zici ca nu au vazut o fata in viata lor. Fii relaxat, glumet, nu pune presiune pe ea.

| gemeni6226 a răspuns:

O sa-mi exprim propria parere.Imi plac foarte mult cei cu ochii albastri.Dar asta doar la prima vedere.Chiar si dupa 2 minute nu mai mult, ma intereseaza cum vorbeste si cum se poarta cu mine.Imi plac barbatii care sunt macar la fel in coeficientul de inteligenta ca mine dar mai mult poate fi.Pot sa stimez un barbat pentru cum se poarta cu mine chiar daca are iq mai mic dar de iubit nu o sa-l pot iubi niciodata.Ca sa-l iubesc trebuie sa aiba iq ca mine dar preferabil si mai mare, asta pe linga faptul ca se poarta si vorbeste foarte frumos. Trebuie sa stimez barbatul pe care pot sa-l iubesc si cu cit o sa ma faca sa rid mai mult cu atit ma voi indragosti mai usor.(acum nu vorbesc de curatenie si sa nu duhneasca de nimic caci cred ca asta deja e la mintea cocosului)Ei, sunt vaduva de mai mult de 9 ani de zile dar asa cum am povestit mai sus nu am gasit. Pentru ca:sau avand un iq mare era casatorit si oamenii casatoriti nu ma intere, sau erau de treaba dar cu un iq cu care eram incompatibila(pe termen lung nu ai ce vorbi cu un astfel de om) vorbeste generalitati si te compara mereu cu altele.

| oglindasultanului a răspuns:

Cum te comporti cu ea. Si observa si cum vorbesti cu ceiallti, tonul, privirea... vs ea. E f sensibila, cand cunosti o fata, ai grija ce impresie ii dai din start. Nu stie cum gandesti, pana nu te aude vorbind despre subiectele ei preferate, daca nu suporta si tu esti interesat, ai terminat-o cu ea. Dar mai conteaza, si ce i-ai oferit pana a vazut ca esti inamicul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La portofel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai prima dat cand vezi un om, automat il vezi cum arata, presupun happy Pe urma vezi felul in care vorbeste, cum se comporta, cum pune problema, cum actioneaza, cum gandeste, pe urma incepi sa-l descifrezi ca om etc. Asta bineinteles dureaza mult timp, daca nu toata viata. Uneori murim si nu ne cunoastem nici pe noi insine. Totusi, ca sa-ti raspund la intrebare, cand o fata face cunostinta cu un baiat, pe langa felul cum arata, studiaza felul in care vorbeste, se comporta si gesturile lui. Indirect, spun extrem de multe despre un om.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se uita la toate. Dar mai ales la fizic. Conteaza si cum vorbesti, timbrul vocii dar si greselile de exprimare sau daca ai accent din nu stiu ce zona a tarii.

| Danidbc explică (pentru anonim_4396):

Timbrul adica? Daca is mai timid ma balbai sau ce inseamna?

| Nume6 a răspuns:

Prima dată se uită dacă ai prietenă, si nu e totul o vrăjeală să o agăţi și tu să ai prietenă. Adică, să te dustrezi cu ea și să își mai facă dușmancă și vreo fată. In acest sens se va interesa de tine dacă ești singur. După se uită dacă arăţi cât de cât bine, adică nici muma pădurii să nu fii, ci acceptabil(drăguţ). Se uită la urmă la comportament. Adică cum o tratezi, cum vorbești. Să nu vorbești ca un cocalar sau un libidinos. Să nu îi propui din prima să aveţi relaţii intime, o să creadă că vrei doar o aventură.

| shareable a răspuns:

La cum scrii

| Danidbc explică (pentru shareable):

Uite un destept. pfai e plina lumea de voi apoi nu stiti sa faceti nimic doar sa comentati

| shareable a răspuns (pentru Danidbc):

Măcar știm să scriem.