| Ioannaaaaaaaaaa a întrebat:

Unghii false! cu ce se pot sterge? acetona?

2 răspunsuri:
| oanacatalina a răspuns:

In general orice lac se sterge cu acetona, indiferent pe ce suprafata este aplicat, insa daca ai unghii cu gel nu se sterg, daca vrei sa scapi de ele le poti pili sau taia, insa nu vor avea un aspect prea placut. Si va trece ceva timp pana unghia ta va ajunge la starea naturala.

| sikteen a răspuns:

Da merg sterse cu acetona dar nu exagera, cel mai bine un dizolvant de unghii care nu contine acetona, nu se distrug doar se fac mate, le poti face cu oja sau cu lac apoi happy