| Irinadarian a întrebat:

Cum imi pot sterge oja de pe unghii daca am ramas fara acetona?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

și de ce nu poți să mergi până la magazin să iei o amărâtă de acetonă? că doar nu stai în fundu pădurii

| BlackLight1987 a răspuns:

Cu diluant, desi sincer nu recomand. Cu orice solvent de vopsea. Cel mai bine fugi pana la magazin după acetona!

| tudormadalina a răspuns:

Hei,

Eu iti recomand cateva solutii, insa depinde ce ai in casa in momentul respectiv.
Poti incerca zeama de la lamaie. Este important sa stai cu mainile in apa cam 10 min, sa le inmoi, apoi cu zeama de lamaie sa stergi unghia.
Poti incerca si cu pasta de dinti. La fel, lasa unghiile la inmuiat si apoi.

Bafta!

| movila_gina a răspuns:

Buna,

Incearca sa stergi unghia dand peste ea cu lac si apoi sa dai imediat cu discul demachiant peste. Se va lua si oja de dedesubt.

| zorhana a răspuns:

Vad ca nu s-a zis metoda asta. Poti incerca cu otet alimentar. Aciditatea va due la eliminarea ojei. Incearca ca nu ai ce sa pierzi.