| Pisoi_1585 a întrebat:

Urgent! Am o problema cu calculatorul: cand il aprind, tinde de vreo 3-4 ori sa porneasca, precum dai 'o cheie' la masina, apoi dupa ce porneste, imi apare sus in colt, ca de obicei, numele placii video, dupa care imi apare imaginea neagra cu un 'underline' licarind in coltul ecranului, fara sa se mai auda 'beep' si sa incarce Windows-ul; Deci ramane negru! ce solutii ar fi?

2 răspunsuri:
| johnny1992 a răspuns:

Incearca sa intri in safe mode(apesi F8 cand porneste PC)
daca nu intra in safe mode inst windowsul

| GeorgeRadu a răspuns:

Sa deschizi unitatea centrala, scoti placa video, o arunci, mergi si cumperi alta, o montezi si merge. Dar poti si sa-l duci si la reparat ceea ce cred ca nu te-ai gandit din moment ce ai intrebat aici happy, bafta!