| USERname_1596 a întrebat:

>Urgent!... Dau funtitza...Hey.tot caut pe net dar nu gasesc nimic...As vrea sa imi spuneti si mie cam ce idei ar trebui sa urmaresc pentru a compune un Eseu cu titlul "Pericole de poluare in comuna mea"(extindere, fara referire la o anume comuna)!
Urgent! pls ajuthati`ma, am nevoie mare!

Răspuns Câştigător
| dana_7218 a răspuns:

Poluarea aerului, a apei, a solului
legislatia privind controlul poluarii aerului in activitatea de transport auto
poti sa scrii despre politica de mediu
despre prevenirea poluarii pentru a reduce impacturile daunatoare asupra mediului
monitorizare, masurare, verificare, inregistrare apelor uzate deversate
aspecte legate de mediu, legislatia mediului, poti sa scrii cateva legi legate despre anumite poluari din comuna ta
generalitati privind implicatiile transportului auto in poluarea mediului (impactul asupra mediului, combustibili alternativi, aspecte privind corelatia motor-combustibil-poluant, legislatia privind controlul poluarii aerului datorita combustibililor auto)
sunt f multe lucruri de atins poti sa scrii la nesfarsit despre aceste lucruri, trebuie numai sa te documentezi f bine, pe net gasesti legislatia de mediu. eu ti-am dat doar cateva idei, nici mie nu-mi trec acum f multe lucruri prin cap, dar sper ca ti-am putut fi de folos cumva.