| anonim_4396 a întrebat:

[URGENT-MULT DE CITIT]

Salut TPU, poate suna cam ciudat dar de 2 zile incoace m-a cuprins o melancolie... O stare proasta din cauza unui vis.
Seara inainte sa adorm m-am gandit la o fata cu care am fost impreuna mai demult si dupa am adormit trezindu-ma in vis. Visul era foarte real, simteam tot, traiam acolo...
Dupa cateva intamplari nesemnificative mi se afiseaza o fata, simpatica, care imi spune ca a venit pentru mine, neprecizand locul. La prima vedere nu am luat-o in seama. Ea ma placea, dar eu nimic. Am inceput sa ne plimbam, sa colaboram, starea mea pentru ea fiind aceeasi, pana cand, ne aflam pe o linie de tren ( cale ferata) privindu-ne unul pe altul melancholic in ochi, pana cand trenul a venit un tren, neauzindu-l. Eu l-am vazut prea tarziu si am impins-o pe fata ( eram in mijlocul liniei amandoi). Eu am reusit sa scap, dar ea nu, ramanand pete multe de sange peste tot …
Dupa cateva "momente" ma "spaunez" la aceeasi linie, uitamdu-ma dupa fata cu lacrimi in ochi... pana cand am gasit-o.Era lovita, plina de pete de sange, era neagra pe gat si pe frunte, parca era batuta pana la moarte.
Am luat-o in brate. Ea a deschis ochii si ma plivea cald, insa mi-a zis ca a fost vina mea, ca voia sa imi fie aproape, ca ma iubea, ca puteam sa o trag la mine in loc sa o imping, in loc sa las trenul sa ne desparta, in loc sa o accept. Dupa asta am plecat cu ea. O tineam in brate, strans. Ea se vindeca, negreala disparea, ranile I se vindecau incet, vizibil.
Devenea atat de frumoasa, o priveam cu lacrimi in ochi. Am plans in vis, cu ea in brate, soptindu-i ca o iubesc.
Mergeam pe langa sina, eu tot la piept o tineam. Pe langa noi mai trecea cate un tren ale carui vagoane transportau lemne si serpi lungi si foarte mari.
Visul a fost atat de real. Am trait in el, fata aceea, chipul ei, mi-a ramas in minte, nu pot sa uit asta, mi-a dat un sentiment de vinovatie care doare. Eu sunt pe deplin constient ca a fost un vis.
Aveti niste sfaturi pentru mine, va rog?
Am mai avut norocul sa visez intr-o luna de 4 ori acelasi vis, deci, care ar fi sansele sa pot sa visez iar acest vis? Vreau sa fiu aproape de acea entitate, chiar daca stiu ca poate sunt nebun sau ca nu va exista niciodata. Poate ma cheama cineva care nu ar trebui sa ma caute … Sunt pur si simplu bulversat. Simt o stare de melancolie in suflet. O stare chiar de durere, care este adanca, care-mi nascoceste sufletul, care parca vrea sa ma dea gata 
Va rog, dati-mi niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| ShamelessQboy a răspuns:

Visele pot fi o mare înșelătorie, chiar si cele cu tâlc, prevestitoare, dacă te lasi condus si te increzi in ele te duci psihic.
Iesi la realitate, întâlnește o fata adevărată sa te indragostesti de ea nu de fantomele din mintea ta. Poate te întrebi de ce ti se întâmplă asta... Nu pot sa iti explic aici, doar iti spun ca tine de ceia ce numim "paranormal" si cineva slab si fara cunoștințe dacă se lasă antrenat în astfel de stări, poate ajunge repede la paranoia.
Stai departe de lumea din umbră, indreapta-ti privirea către adevărata sursă de lumina.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este doar un vis, generat de gandurile noastre de peste zi. Pentru tine, visul asta te-a impresionat atat de mult ca ai mai generat cateva vise la fel de fantastice.
Ok, acum este vremea sa te trezesti la realitate si sa intelegi ca, a fost doar un vis si atat! Ca ce se intampla in vis, nu se intampla in realitate, iar melancolia aia, nu-si are rostul.

| Ara997 a răspuns:

Ale tineretii valuri...