| Anonim1324354657687980 a întrebat:

Urgent! Sa va spun cum sta treaba sunt cam disperata...Eu sunt din Craiova si tatal meu a primit un nou post in. Bucuresti incepand cu 15 mai si de atunci el venea in fiecare weekend acasa. Mama mea m-a intrebat si eu am cceptat asa ca urmeaza sa ne mutam aici,eu deja am inceput scoala in Bucuresti,insa mama mea locuieste in Craiova. Colegii au fost foarte ok,iar profii pe care i-am cunoscut la fel. Uite si problema mea:de fapt nu prea stiu ce am,imi vine sa plang si vreau neaparat acasa,eu nu prea suportam majoritatea colegilor si totusi mi-e dor de ei. Maine as cam vrea sa ii spun mamei mele sa am mute inapoi,oricum aici stam cu chirie deci nu este vreo problema,nu ne-am mutat nici macar cu lucrurile,doar strictul necesar. Vreau sa aud niste sfaturi ceva,orice va trece prin minte mi-ar fi de folos, va rog. Orice m-ar ajuta, va implor. O funda imensa pentru cel ce ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| Morelove a răspuns:

Heey! Bro! Nu mai fi asa speriata, gandeste-te ca in Bucuresti va fi un nou inceput, noi prieteni, noi locuri de vizitat. Nu mai plange. Si daca chiar nu crezi ca e bine pentru tine acolo, mutate. Noroc mult! Pace!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nicaieri nu-i ca acasa: ti-ai cunoscut noii colegi si profesori in timpul vacantei? Mare realizare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

puțină răbdare, așa e la început. o să vezi că te obișnuiești cu timpul.

| Anonim1324354657687980 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri! Astazi ma dimt mult mai bine!