| Neko00345 a întrebat:

URGENT!
tocmai ce s-au afisat rezultatele la evaluarea nationala
eu vreau sa intru la liceu pedagogic (am luat probele), iar anul trecut s-a intrat cu 7, 67
eu la romna am luat 8, 20 si la matematica 6, 65 (in totl 7, 42)
media de pe 5-8 imi mareste ajungand la 7, 83
nu stiu daca sa fac contestatie (la simulari am luat note mai mari si a fost mai greu, iar acum cand a fost mai usor -cel putin la romana- ne-a scazut destul de mult)
Nu prea sunt sigur daca sa fac contestatie la romana sau nu
imi este frica, poate imi va da nota mai mica
ajutor

3 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Anul asta vor scadea mediile la licee. Deci, probabil ca vei intra la liceul dorit si cu media pe care o ai.
Nu risca la contestatie, poate iti scade media si nu mai intri unde vrei.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Vorbeste cu profesoara de romana, ea iti va spune daca poti lua o nota mai mare pe baza a ce ai facut tu happy

| XxKAMELIAxX a răspuns:

Buna! Ai reusit sa intri la liceul pedagogic? happy Eu sunt cls a opta acum si voi da examenele.mi-e extrem de frica =]] la liceul pedagogic faci M2?