| itsioana a întrebat:

URGENTA! FUNDITA! Sunt Ioana si e 2 zile se tot intampla:
La noi in scoala se tin alegeri pentru presedintele consiliului de elevi si unii copii participa... Printre care si eu.
In scoala toti incep sa imparta bomboane spunand " Votati X" [X = persoana care candideaza, nu eu], lipesc afise, umbla din clasa in clasa vreo 20-30 cu foi si pancarde in mana strigand "Votati X" "Votati X"...
Sunt 7 fete care participa. Iar 2 dintre ele sunt stigate si aclamate mereu. Colega mea a strans cateva clase mici care sa o voteze. Iar eu... Aproape nimeni nu stie ca [virgula] candidez. crying
As vrea sa ma voteze lumea deoarece am niste idei grozave. Dar... Celelate fete care candideaza sunt ajutate [ fac afise, aclama, etc.]. Eu nu sunt ajutata de nimeni... )=
Prima data am vrut sa renunt... Dar mi-am zis Never say Never...
Deci vreau si eu sfaturi si slogane pentru afise. Mai am 2 zile. Va rog mult spuneti-mi ce sa fac ca sa castig voturi si spuneti-mi un slogan frumos. Va multumesc oricum! Fundita! Vreau seriozitate si repet URGENTA!

4 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Competitii sportive
muzica pe holuri
ziarul scolii/revista scolii/radio-ul scolii
concursuri de miss
concurusuri de grafitti
concursuri de literatura/poezie
...cateva din ideile mele. Fa-ti fluturasi si imparte-i prin scoala sa citeasca toti, eu asa fac. Nu afise sau trancaneala aiurea. Le dau fluturasi. Si am atras multi elevi din scoala sa ma voteze. Succes.

| scumpete a răspuns:

Ai putea sa faci foitza pe calc in care ai de gand sa le spui copiilor ce ai de gand sa faci.

una dintre idei ar putea fi sa faceti in scoala un concurs in care sa se castige bani si sa ii donatzi copiilor. Genu asta de acst de karttate s'ar putea desfasura intr'una din zilele in care se alege presedintele si sa va impartzitzi in grupuri de elevi [ mai indikth cei din consiliu] si pentru o zi sa vindetzi limonada. clatite, bratarile prieteniei. chestii din astea.winking la noi in sc s'au strans o groaza de bani pe chestia asta. dar conditzia este sa le faceti in scoala. saw macar sa fie proaspete cand le aducetzi la scoala. adica clatitele ca limonada o puteti face in scoalawinking

si poti pune afishe cu numele tau. ce faci in timpul liber. si fi comuniktiva cu toata lumeawinking

| justme_2191 a răspuns:

Visele ne sunt aripi si cu ele ni le indeplinim, impreuna ne putem construi temeliile viitorului nostru, o putem face suntem puternici nu ne vom lasa niciodata vom continua sa luptam pentru vislele noastre... cam atat mi-a venit sper a ajute pa pa:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt pusa in aceeasi postura