| ea_2165 a întrebat:

Urmeaza banchetul de sfarsit de generala. Am o rochie superba foooarte decoltata si scurta: e pana la fund. bine putin mai lunga. Si tata nu vrea sa ma lase sa merg cu ea, spune ca e prea scurta si prea decoltata; nu stiu ce sa fac. El vrea sa ma puna sa merg cu o rochie. simpla, gri cu bretele si un bolero. zici ca is bunica asa. nu stiu ce sa fac. Sa merg sa ma schimb la o prietena inainte de banchet?

12 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Eu zic sa discuti cu tatal tau si sa ii spui cum se imbraca si colegele tale, sunt sigura ca te va intelege.

| unione a răspuns:

Se stie ca atunci cand porti o rochie f scurta, nu trebuie sa fie si decoltata si invers, daca e decoltata bine, nu trebuie sa fie scurta.

| divinuu a răspuns:

Da.conteaza sa te simti tu bine in pielea ta

| DraIneR a răspuns:

Eu zic sa discuti cu el si sa ii spui ca nu esti in anii 50 straight face
Si nu el poarta rochia ci tu. Este banchetul tau si nu are dreptul de a te obliga ce sa porti straight face
Si eu sunt clasa a 8a insa din ce ai descris tu nu as purta nici eu. Asa ca intr-un fel il inteleg pe tatal tau dar in cele din urma este decizia ta ce porti nu a lui straight face
Rochia mea e pana la genunchi. Ma rog, eu sunt "capra" laughing si nu cred ca mi-ar fi stat bine cu altceva big grin Si nici nu are decolteu big grin
Fiecare cu gusturile lui pana la urma

| ana1234 a răspuns:

Cand mama nu ma lasa sa port ceva il bag in geanta si ma shimb in lift.vezi sa nu iti strici coafurawinking

| RuXaaNdRRa a răspuns:

Spune-i ca nu conteza lungimea ei ci mai ales ce ai in cap daca nu porti acum, atunci cind, vb mai mult cu el

| Lorena_9823 a răspuns:

Mai bine roga-l sa vina cu tine prin magazine si sa iti iei o rochie care sa ii placa si lui si tie.Crede-ma asa am facut si eu. Aveam rochie scurta si decoltata si tata nu ma lasa.Si mi-a ales una care nu mi-a placut dar acum mi-am dat seama ca ma avantajeaza.Stiu ca suna aiurea ce-am zis(nici eu nu i-am zis lu' tata ca ii multumesc) dar o sa fie mai bine asahappy

| superwoman a răspuns:

Incearca sa vb. din nou cu el. Si fa. l sa inteleaga ca o singura data ai banchetul de sfarsitul gimnaziului. Zii ca asta ar trebui sa fie alegerea ta cu ce te imbraci, si eu am banchetul anul acesta dar tata nu a comentat niciodata de imbracamintea mea, fiecare are propriul stil si asta conteaza big grin

| alexbzalex a răspuns:

Poi zii si u lu maicata sa poarte o discutie cu el zii ca e foarte important pentru tine balul. in ultima instanta mere si varianta cu schimbatul la prietena ta succeswinking

| ea_2165 explică:

[tata mereu spune ca nu il intereseaza de altii, si ca nu ii pasa cum merg ceilalti, si orice ar zice si mama el nu si nu. e foarte dificil in ultima vreme.]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O poti face pe scara blocului, ce sa te mai complici cu prietene?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebuie sa vb cu el.si sa ii spui cum se imbraka kolegele tale, si ke se poarta acum. iar daca tie iti place, nu trebuie neaparat.sa ii placa si lui.pentru ca nu se imbraka el cu minunata ta rokhita.ki tu.si atata tipm cat tu t simty bine, si nu ai niciun komplex.ca aoleu e skurta, aoleu numai stiu eu ke, e f bine. dar acum probabil el se gandeste ca tzy s-ar put3a intampla kva rau, daca te-ar vedea kolgii(nu kolegele)asa.sexy.dar iti spun eu din propie experientza.ca nu trebuie sa faci numai ke vr el, sau sa ramai ''sub papukul''lui toata viata.eu zic ca, ar fi mai bine sa se gandeaska.mai bine, si sa t lase sa portzy ke vr.acum sinker daca nu porty acum rokhia, atunci cand; cand nu o sa mai ai pikiorele frumoase.sau cand o sa ai sanii lsatzy(app de dekolteu si d lungimea rokhii). si daca nu v-a merge imbraka-te cu ke zice el, si asa cum ai sps u, inainte de plecare, skhimba-te la o kolega, care sty ca nu t v-a da d gol. te pup.cam astea au fost sfaturiil3 mele, si sper sa t lase sa porty ke vr. ok! si daca vr sa mai purtam o konversatye kva. ia id meu:flori.marcela sau yo_cocaina11 app.ma num alxandar si am 16 ani. vb p msng