| anonim_4396 a întrebat:

Usturoiul te scapa de cosuri?

24 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

De viermisori happy

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

De cosuri nu cred! decat de raceli poate thinking

| SheCanFlyy a răspuns:

Nu ii asculta pe astia.Usturoiul are efect antiseptic, si asa scapi de cosuri. aplica usturoi zdrobit pe cosuri, si sa vezi a doua zi cum sunt mai micute sau deloc.Ai grija ca te va ustura acolo unde este 'prea cu infectie'. Asculta-ma. Pup

| Mo a răspuns:

Nu am auzit pana acum despre acest remediu impotriva cosurilor! Da un search pe google si afla mai multe!

| andi a răspuns:

E posibil, eu folosesc usturoiul la intalniri... fetelor le place...

| borsec a răspuns:

Nu te scapa de cosuri, dar te poate scapa insa de anumite viroze, raceli

| jani a răspuns:

Nu stiu de cosuri... dar stiu ca te fereste de raceala...

| selef a răspuns:

De cosuri nu cred, de vampiri am auzit.

| Ea a răspuns:

Daca ustoroiul m-ar scapa de cosuri, toti vampirii ar fugi de mine. laughing ma rog... daca ar exista tongue
Nu cred ca usturoiul are vreo legatura cu cosurile.winking

| Ea a răspuns:

Am testat usturoiul saptamana asta. Da roade. Bine... nu am incercat extern. Am mancat mai mult. Si... sa stii ca da roade. Incearca si tu. Nu ai nimic de pierdutwinking.

| Paula a răspuns:

Nu cred ca le place laughing

| meioana a răspuns:

Http://www.retete-online.com/retete/articole/_usturoiul.php

Acneea este cea mai raspandita boala de piele, si fie ca apare in perioada adolescentei, fie ca mai tarziu, este la fel de neplacuta atat pentru cel care sufera de ea, cat si pentru cei din jurul sau.
Nimeni nu pretinde ca usturoiul ar fi un leac miraculos pentru acnee, insa multe persoane cred ca ajuta, folosit atat intern cat si extern. In primul rand, usturoiul este un puternic antibiotic si de asemenea curata foarte bine sangele. Consumul de usturoi ajuta organismul sa se curete singur, eliminand toxinele si, astfel, reducand acneea. Efectele puternice ale usturoiului sunt obtinute prin consumarea acestuia in stare cruda. Usturoiul crud pisat poate fi presarat la sfarsitul unei mancari, la salate, in sandwich-uri etc.
Proprietatile antiseptice si de curatare profunda ale usturoiului il recomanda si ca tratament extern in acnee. Un catel de usturoi taiat si frecat usor pe zona cu pustule ajuta la vindecarea lor.
Observatie: Usturoiul este foarte puternic de aceea trebuie folosit extern rational. Poate produce inrosirea pielii, sau sa dea senzatia de arsura. De asemenea este interzis persoanelor alergice la usturoi.

| Ioonela a răspuns:

Eu asa am auzit. daca de dai cu usturoi pe fata te scapa de cosuri.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"In niciun caz! Usturoiul nu te scapa de cosuri!"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu! am citit undeva ca trebuie sa aplici pasta de usturoi pe zonele afectata timp de 15 minute, dupa care sa stergi cu apa calduta. poate ca la unii are efect, eu am simtit doar arsuri si a doua zi m-am trezit cu pete rosii (gen arsura)...deci mai rau decat inainte!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am folosit usturoiul pentru cosuri si le usuca eswte ff bun cauta pe google si gasesti mai multe si ai sa vezi si cum sa il folosesti sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://acnee.info/10-remedii-traditionale-pentru-acnee/3 ...am auzit ca usturoiul este ff bun pentru cosuri dar nu am incercat...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E bun serios. Am incercat cele mai scupme tratamente si nimica nu ma ajutat doar o crema numita Clerasil. 15 lei costa numa in combinatie cu ustoroiul e ft bun ...adika te speli pe fata cu otet si apoi te dai cu usturoi. ee minunat. serios pupici. asculta-matongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ca e bun si usturoiul pentru cosuri, dar credeti-ma pe cuvant, uleiul de masline amestecat cu lamaie da roade, de la o fata plina cu cosuri o sa ajungeti in aproximativ o saptamana (depinde de pielea ta) la o fata curat, doar 1-2 cosuri... ok, sper ca te-am ajutat, paa!

| anqu a răspuns:

De raceala, nu de cosuri! happy

| Ana_Roox_1997 a răspuns:

Si eu am cautat ft multe variante si am incercat cu usturoi este extrem de bun de dimineata m.am trezit doar cu cojii!

| aleinad a răspuns:

Eu zic sa incerci zinerit. e super bun. ai incredere. e cam 30 de lei