| LuciWv a întrebat:

Am vazut multe intrebati legate de "cum sa scap de cosuri"
Puteti scapa de cosuri mergand la dermatolog sau cu ceva simplu testat de mine.
1.Cu miere de albine si 2-3 servetele
Cum procedam:
Punem mierea pe locurile unde avem cosuri dupa peste punem un servetel cat sa apoerim toata mierea, si o lasam toata noaptea.
A doua zi vei observa ca dau inapoi
In 2-3 zile scapi de cosuri
P.S. aveti grija ca mierea sa fie de albine si nu o facatura
2.Inca o metoda ar fi cu usturoi, taiati usturoiul pana iese un suc din el iar acel suc il aplicati pe zonele cu cosuri si asteptati 5-10 minute

4 răspunsuri:
| Emmeii a răspuns:

Bună.

Mulţumim de sfaturi, singur încerc! ^^

| LuciWv explică:

La punctele negre nu stiu ce sa zic, si eu am avut puncte negre si cosuri dupa 2-3 zile cu mierea am scapat de toate

| thezbx a răspuns:

Merge si la punctele negre? eu am fost la dermatolog pentru ca am avut acnee dinaia naspa si am facut un tratament dimp de 4-5 luni, dar acum au inceput sa imi apara punctele negre [nu sunt fana a demachiatului in fiecare seara big grin ]

| pirla a răspuns:

Multumesc este un sfat bun si chiar functioneaza.