| sorinae a întrebat:

V-ati mai simtit tristi ca nu va place nimeni sau ca nu aveti niciun talent? sa aveti un moment de melancolie!

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Cu totii avem momente de melancolie,insa aceste momente nu trebuie sa puna stapanire pe noi,mai ales sa fim tristi din cauza ca "nu ne place nimeni" pentru ca nu exista asa ceva. In prmul rand esti iubit si placut de Dumnezeu,apoi esti iubit de familie,de cei apropiati, de cei dragi tie.
Nu poti fi pe placul tuturor,nimeni nu a reusit asta si nici nu va reusi cineva sa fie placut de toata lumea.
De multe ori este doar o impresie a noastra ca nu ne place nimeni. De ce? Pentru ca nu se comporta cum am vrea noi,nu ne vorbeste cum vrem noi,insa trebuie sa intelegem ca fiecare persoana este diferita.
Nici macar gemenii nu sunt identici, poate la chip sunt,dar la caracter niciodata!

Iar cat despre talent... fiecare om are un talent al sau. Poate tu nu ti l-ai descoperit inca pe al tau dar e imposibil sa existe un om fara pic de talent.
Unul e talentat la muzica,altul la recitat poezii. Unul gateste bine,altul la desen, altul la a vorbi si asa lista ar putea continua!
Nu te lasa biruita de rau, ci biruieste raul prin bine!
Numai bine!