| IustinaSiAtat a întrebat:

V-ati taiat vreodata cu lama? si daca da cum e?

5 răspunsuri:
| Landied a răspuns:

Da, si m-am taiat urat de tot:aveam o lama pe care vroiam sa o rup si mia alunecat degetul mare pe ea si mi-a sectionat jumatate de deget(m-a taiat pana la os). Am fost la spital, mi-a pus copci si mi-a ramas degetul cu o cicatrice urata :-ss

| Anduciu a răspuns:

Nu, si nici nu prea ma tenteaza.

| bogdan74688 a răspuns:

Nu neaparat cu lama, ci cu briceagul, mai precis, jumate din varful de la deget, oblic big grin l-am ciobit un pic

pot zice ca la inceput, cand vezi cat sange incepe sa curga, din cauza fricii si adrenalinei care-ti va alerga cu viteza prin vene, nu vei simti nimic - abia dupa vreo ora... e aceeasi senzatie ca la o zgarietura - doar ca mult mai intensa

PS: Nu doresc si altora aceeasi experienta laughing

| ShockyPunk a răspuns:

Da,de multe ori. Si nu am facut-o pentru ca sunt emo,am facut-o pentru ca eram foarte trista si deprimata,si,in felul asta,m-am simtit mai bine. Pe mine ma ajuta sa ma descarc, si durerea nu e o problema, cel putin pentru mine.straight face Nu recomand nimanui sa faca asta, cei mai multi vor sa para emo(chiar daca nu e tocmai genul lor) sau sa se dea interesanti. straight face

| mariamarin2006 a răspuns:

Da, de multe ori, doar că cu cuțitul. Nu am făcut-o pentru atenție, ci doar ca să mă pot simți mai bine. Nu e un comportament bun, eu încă încerc să mă opresc pentru că te ajută doar pentru moment... Peste puțin timp nu mai are efect. Pentru mine, de exemplu, mă calmează prima dată, iar apoi e durere fizică care e mult mai bună decât cea emoțională.
Te-aș sfătui să nu încerci, îți va aduce multe probleme pe viitor (nu te mai poți îmbrăca cu tricouri sau pantaloni scurți)...