| ForbiddenLove a întrebat:

Va plac manelele? Daca nu va plac spuneti de ce happy (mie nu imi plac)

Răspuns Câştigător
| BAIATUL110 a răspuns:

Pai in primul rad :

Nu imi plac pentru ca promoveaza prostia si prostul gust.
Nu imi plac pentru ca suna prost si daca ai ascultat una le-ai ascultat pe toate, efectiv...
Nu imi plac pentru ca toate "canta" (ca ala nu se cheama cantat) despre aceleasi lucruri... femei, bani si dusmani.
Nu imi plac pentru ca aia care o canta sunt rromi (prefer sa-i numesc in numele sub care sunt cunoscuti de zeci de ani, daca nu sute), agramati si care sunt si ei, la randul lor, un exemplu de prost gust.
Nu imi plac si gata happy.

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Bineinteles ca nu.Mereu cand ma contrazic cu mama cand e vorba de majorate ii arunc in fata ca eu nu ma duc acolo sa stau jos, sa bag pe sub nas si sa ma uit la altii cum se rup pe Guta. Mi-ar sta mancarea in gat.Si la majorate e imposibil sa nu rasune din vale un tril de manea.Asa mai bine stau eu la pc-ul meu scump si ascult un Shontelle pentru inimi albastre suferindewhistling

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Mia una imi plac.Nu mi-e rusine ca sa recunosc.
De cand eram mica ascult, ascultam si voi asculta manelehappy
Ma infurie faptul cand cineva zice: "Vai! Cum poti asculta tiganelile alea?"
Hai sa fim seriosi.Toti ascultam manele, la o petrecere, nunta ceva. Petrecere fara manele nu existahappy

| Ana a răspuns:

Daca nu iti plac de ce mai pomenesti de ele ca nu inteleg?

| Unique a răspuns:

Bineneinteles ca imi plac! Sunt fana infocata manele! De ce sa nu imi placa? Este un gen oarecare de muzica ca multe altele.Si nu o spun pentru ca asa mi se are mie, ci pentru ca asa este.Si in curand un mic vis de al meu se va implini curand, si o sa ma vezi la TarafTv, o sa fiu manelista ce canta! Deja am dat toate probele. sPER SA IMI UREZI SUCCES

Răspuns utilizator avertizat
| JustMeBăi a răspuns:

Majoritatea sunt ascultate de rromi, iar eu nu sunt rrom(rrom).
Vorbesc doar despre femei/bani/sex.
Nu'mi place muzica/melodia/ritmul/sonorul.happy

| BAIATUL110 a răspuns:

@doar.pentru.voi., petrecere fara manele nu exista?! Cine te-a mintitrolling on the floor?!

tu ai fost vreodata in vaiata ta la un bal/ banchet / intru`n club?!
nu, bineinteleslaughing
te poti distra fooooooarte bine pe muzica normala!
doamne.deci cum poti sa zici asa ceva?! CUM POTI FII ASA " INCUIAT?! "

mai urmeaza sa zici ca viata fara manele nu existastraight face

sincer, ai zis cea mai mare prostie ever!

| Catalina_6831 a răspuns:

Mie nu imi plac:-&... poate si felul in care se canta dar mai ales versurile, sunt groaznice.pe mine una nu ma atragwinking

Răspuns utilizator avertizat