| anonim_4396 a întrebat:

Vă place iarna?

Mie îmi place iarna doar pentru că primesc multe cadourilaughing.
Nu-mi place pentru că este friiiig... şi zăpadă, iar dacă este zăpadă vor fi şi botezuri...big grin

Răspuns Câştigător
| MagicSmile7 a răspuns:

Ador iarna, e un anotimp feeric. Abia astept sa ma dau cu sania cu gasca mea de prieteni, sa ma bulgaresc, sa fac din zapada tot felul de figurine. Ieri de ex cu o grupa de elevi am impodobit antreul scolii cu jucarii confectionate… incit sala aceea s-a transformat intr-o poveste! De Craciun voi merge cu o grupa de persoane sa colindam insotiti de mosu' si cu sacul lui de cadouri.Si apoi locuesc in apropierea unui iaz si iarna obisnuiesc sa ma plimb si sa admir frumusetea naturii, amintindu-mi de clipele magice a copilariei mele. Totul in jur pare atit de frumos si innocent incit e inposibil san nu fii fericita chiar daca e ger sau ai racit.

3 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

Nici mie nu-mi place iarna, doar in prejma sarbatorilorlove struck

| Biencush a răspuns:

Mie nu-mi place frigul, insa e asa frumos cand stai la geam la caldurica si te uiti cum ninge frumos afara.Si pe deasupra mai e si vacanta de iarna si sarbatorile.si cadouri multe.si rude multe adunate la masa.incepe sa-mi placa iarna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Noi tocmai am gasit un plan sa scapam de botezuri