| anonim_4396 a întrebat:

Va place sa va duceti la Biserica?! Va duceti in fiecare duminica sau macar 1 data pe luna?

Răspuns Câştigător
| arysa a răspuns:

Da, merg la biserica de cel putin 2 ori pe luna pentru ca ma simt mai aproape de Dumnezeu acolo si simt ca-mi da speranta si rabdare.

23 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu nu merg la biserica si nici nu imi place sa merg... daca merg o data pe an, inseamna ca e binelaughing
Pur si simplu credinta in Dumnezeu nu inseamna pentru mine sa merg la biserica.

| psiholoaga a răspuns:

Nu-mi place. Sincer, am ceva mai bun de facut duminica dimineata, cum ar fi sa dorm, sa iau micul dejun in pat, sa ma uit la desene animate sau sa fac dragoste. Am fost in multe biserici, am stat de vorba cu multi preoti/pastori/indrumatori spirituali, mi-am facut o idee despre ce crede si vrea fiecare religie cu care am intrat in contact si am decis sa ii dedic ziua a 7a lui dumnezeu, facand ceva ce imi place mie. Nu cred ca s-ar supara mai tare sa ma stie fericita decat sa ma vada plictisita&adormita la liturghie.

| daii a răspuns:

Nu ma duc in fiecare duminica.si nici macar o data pe luna.sad.
Merg foarte rar, dar vb multora, decat sa merg sa ma plictisesc, sa nu fiu atenta.mai bine nu merg.
Am prietene care pacatuiesc intr-una dar ele se dau mari ca merg la biserica. Daca te crezi asa de tare ca mergi trebuie sa scapi de invidie, de mandrie, de ura.si sa nu mai barfesti pe nimeni! Ceea ce multi fac asta in continuare.
Mai pe scurt:decat sa merg la biserica si sa pacatuiesc.mai bine nu ma duc.
+ ca daca nu mergi la biserica nu inseamna ca nu esti credincios!

by daiiwinking

| lola a răspuns:

Nu cred ca e vorba de placut sau nu.Nu merg in fiecare duminica.Nu merg nici macar o data pe luna.Nu pot sa zic ca ma mandresc cu asta, dar ma consider crestina si daca nu merg.happy

| cioko19 a răspuns:

Imi place sa ma duc la Biserica, ma simt altfel.
Dar nu, nu ma duc chiar in fiecare duminica.Era cand ma duceam.dar.am lasat-o putin mai moale :p.

| viatadecacatt a răspuns:

EE ma duc si eu de paste si de craciunrolling on the floor Si daca ma duc nu rezlov nimic :-

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Trec, de doua ori pe zi, pe langa 4 biserici. Se pune?

| alexa a răspuns:

Da merg la biserica...si incerc sa ajung in fiecare duminica...trebuie sa. i multumim lui Dumnezeu pentru ceea ce ne ofera zilnic si in biserica cred ca o pot face cel mai bine

| Betty18 a răspuns:

Eu ma duc cam odata la 2 saptamani si ma simt bine stand acolo si ascultand slujbahappy

succes

| asya a răspuns:

Obligata de mama... o data pe luna cam asa...nu stiu dc ma duc, imi fac si mai multe pacate caci nu cred in biserica si in preoti, asa ca nu is atenta la ce se int in biserica.ma uit doar pe ceas!

| Abcfunny a răspuns:

Eu ma duc la bisetica numai cand sunt sarbatoriilaughing

| Andreea_8014 a răspuns:

Nu ma duc in fiecare duminica si nici macar o data pe luna, dar de cand incepe scoala o sa ma duc in fiecare sambata la ora de Catehizare

Deyutza:*

| www a răspuns:

Nu ma duc si nici nu am de gand.

| viki a răspuns:

Imi pare rau ca nu am mai ajuns pe la biserica.sad Zilele trecute am intrat intr-o biserica in constructie in Neptun si imi parea rau ca nu am mai ajuns intr-o biserica de mult.straight faceAdica, asa nu imi vine sa ma duc, dar cand intru intr-una, incep sa-mi dau seama ca fac rau ca nu vin prea des.straight faceAsa merg si eu de Pasti si de Craciun.

| metonst54 a răspuns:

Sunt ateu...

Răspuns utilizator avertizat
| rebelutza4u a răspuns:

Da ma duc aproape in fiecare duminica.

| pepenerosu a răspuns:

Nu, am fost de cateva ori, am auzit ce am avut de auzit.merg doar de craciun si de pasti.happy. Mi se pare ca in fiecare saptamana se zic aceleasi lucruri, poti avea credinta si daca nu mergi la biserica.winking

| MisterSteeck a răspuns:

Nu prea imi place.Nu am mai fost la o biserica de vreo 2 ani.big grin

| gege a răspuns:

Nu ma duc, nici duminica si nici o data pe luna...imi pare rau ca nu ma duc! sunt ortodoza si slujba tine destul de mult si recunosc ca ma plictiseste si atunci ma gandesc la tot felul de prostisad.cred in El, ma ajuta de multe ori si vorbesc cu El de multe ori... dar nu prea merg la Biserica!

| diddy_2463 a răspuns:

Nu prea, doar de Pasti si de Craciun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu merg an vie care zi la ora 17 si ma simt foarte bine

| Pustii a răspuns:

Doamne fereste... o sa cada biserica pe mine...rolling on the floor