| aditzu92 a întrebat:

Va pun o intrebare mai incomodasad, daca nu puteti sa rapsunde-ti nu-i bai.Deci in clasa a9-a, aveam un coleg care era mai inalt ca mine, mai bine facut, dar invata mai prost etc, si eu nu l-am inghitit si nici el pe mine, adica nu ne-am inteles bine intre timp el s-a mutat la alta scoala. I-ar acum in clasa a11-a a revenit, din semestrul al 2-lea din nou in clasa noastra. Vreau sa fac referire la faptul ca, atunci eu eram mai dezordonat mai altfel, intre timp am devenit mai educat, mai civilizat etc, atunci el radea de minesad, acum vin cu haine mai calumea la scoala cu al stil decat cel dinainte, iar el rade ca prostu se mira si i intreaba pe ceilalti colegi ai mei, diverse chestii de mine.Cum as putea sa"traiesc"cu el in aceeasta clasa, fara sa se intample nimic ca nu prea pot sa il inghit nici eu nu imi place "mutra lui"mai pe scurt, adica sa nu am conflicte cu el s. a, dati-mi va rog niste sfaturi pentru a fi totul bine referitor la colegul asta problema, Va Multumesc foarte mult...straight face, sper ca m-am facut cat de cat inteles

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Pai incearca sa il ignori cum poti tu mai bine. Poate este si invidios pe tine, ca de acum te-ai schimbat, nu mai esti cum erai inainte.
incearca sa nu dai atentie la ceea ce zice el, pentru ca pana la urma se va lasa. Si in privinta colegilor, ei stiu cum esti tu de fapt, asa ca nu au de ce sa creada ceea ce spune colegul tau.winking

Fii tu insuti, si vei vedea ca lucrurile vor fii bune.

8 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Ignora-l... Mult Succes!

| lost.in.rain a răspuns:

Ignora tot ceea ce tine de el. Incearca sa nu te mai gandesti ca nu il suferi, ca nu iti convine cum se poarta, cum se imbraca etc. Gandeste-te ca e un oarecare de pe strada, despre care nu sti nimic si nici nu te intereseaza. Cu aceasta abordare il vei face sa se retraga si sa isi vada si el de ale lui.
Succes!

| annemarie_9916 a răspuns:

Usor nu il bagi in seama sau daca vrei sa il tratezi si uh cu acelasi pret razi si tu de lucrurile care sau schimbat la el, intreaba si tu colegi lucruri jenante despre el si o sa vezi ca usor usor nu isi va mai baga ghiara peste tot. Daca nu merge ia in privinta faptul ca esti baiat cauta o fata mai p placul tau dar in acelasi timp sa ii placa si lui ila.Cuceresteo p fata si o sa vezi ca se va inverzi de rusine.Succeswinking

| simona2010 a răspuns:

Nu-l lua in seama. Arata-i ca esti mai destept ca el si ignora-l:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu, va vedeti fiecare de ale lui, incearca sa il ignori atat cat se poate, sa va rezumati la strictul necesar, caci se poate, tu sa stai pe alt rand de banci, si implicit sa va intalniti cat mai ra, daca tu nu vei cauta cu lumanarea se va retrage

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune ca adevaratii nostri dusmani sint inauntru nostru nu in afara.Deci daca te enerveaza inseamna ca nu-i problema lui.Crezi ca are sa fie singurul care o va face? Si atunci, ca sa-ti depasesti frustrarile, ai sa-i lovesti pe toti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rupe`l in bataie, pune`l la respect

| maria_4406 a răspuns:

Da sa zicem ca rivalitatea masculina s a instalat deja in comportamentul vostru. poti sa vorbesti deschis cu el draga aditzu, poti sa i spui ca nu vezi nici decum in el un dusman, sau ca nu sunteti in vreo competitie.deja aveti o varsta, puteti sa rezolvati conflictele si in alt mod. vorebeste i, cadeti de acord.intalniti va undeva.comunicati.sunt sigura ca se poate.si crede ma, nu trebuie sa ti faci griji.in viata te ve lovi des de chestii din astea. tu trebuie sa hatorasti cum le vei depasi.