| loredana_4626 a întrebat:

Va rog ajutati-ma am o problema urgenta...fostul meu prieten a fost plecat la mare acolo s-a culcat cu o fata si a luat sculamentcryingcrying dupa vreo aproape 2 luni a venit acasa si ne-am impacata si m-am culcat cu el cryingcrying el a zis ca nu mai are nimic si cand am facut dragoste nu ne-am protejatcryingcrying dati-mi un sfat va rog e urgent va rog mult

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mai fata, tu chiar nu-ti dai seama ca o astfel de "incredere" te poate costa Viata?! Daca ti-a mai dat si altceva?! De unde stii ca nu ai acum si HPV, sau candida, sau sifilisul care e in crestere alarmanta?!, sau vreo tulpina de herpes "dragut"?! Tu chiar nu realizezi ca TU ESTI PRIMA responsabila de sanatatea ta?! Fugi imediat la dermatolog, fa-ti absolut TOATE analizele posibile - pentru ca la mare colcaie de BOLI! - si uita-l urgent pana nu e prea tarziu! ( Ar trebui sa-l pui sa-ti plateasca toate analizele si tratamentul! )... Sanatate si prevedere!

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Te duci la medicul dermato-venerolog.
2. Acum si peste 6 luni iti faci teste pentru: Sifilis, hepatita C, hepatita B, HIV, HPV. E greu de crezut sa fi avut doar blenoragie. E posibil sa te i fericit si cu una din bolile de mai sus.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ia vezi... nu esti si insarcinata cumva? Daca tot ai atata tupeu in tine...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mi-a placut idea lui PsihoSex cu sa-l pui sa-ti plateasca analizele. Fa-ti analizele, urmeaza tratamentul... Daca mergi la ginecolog trebuie sa iti dea tratament si pentru el. Spune-i sa-l urmeze indiferent daca veti ramane sau nu impreuna... Si... probabil data viitoare nu o vei mai face cu el fara prezervativ...Multa sanatate!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te duci la medic straight face

| asko a răspuns:

Doctor
doctor
aaa, nu uita sa te duci la doctor

| Betty18 a răspuns:

Nasolsad

mai bine du-te repede si fa niste analizewinking

succes

| alessya a răspuns:

Pai 1. la doctor

2. la doctor

3. la doctor

4. la doctor

5. A nu ti-am zis de doctor.deci.LA DOCTOR

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sinerdol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fuga la medic, nu mai sta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Doamne, câtă inconștiență!?!
Amândoi trebuie să mergeți la medicul dermatolog, o internare, un set de analize și un tratament simptomatic specific.
... PREZERVATIV..., nu vă mai jucați cu sănătatea voastră!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totusi, mergi la ginecolog. Nu e vorba de o eczema, cum sugereaza unii... experti. Pa, pa.