| mygirllady a întrebat:

Va rog ajutati-ma, am o relatie de 2 ani jumate.Eu acum sunt in germania de cateva zile, a fost i prietenul meu aici dar s-a intors in tara, acum imi zice ca vrea sa vina inapoi sa lucreze aici, taicamio a zis ca il ia cu el la lucru.In fine. Am o alta problema mai mare asta, acum seara mi-a zis ca nu mai are atat de mare incredere in mine cum avea inainte, si incet incet relatia noastra se destrama, si tot timpul baga motivul ca parintii mei nu sunt de acord cu relatia noastra.acum mia mai zis o chestie de care eu nu stiam, maicamea a zis unei matusi sa faca cumva sa il trimita in tara sa nu steie cu mine in germania si pe el la deranjat foarte tare chestia asta, nu mai rezist nu vreau sa il pierd, si nu stiu cum sa fac sa imi recatig increderea. ma puteti ajuta? va rog frumos, si cu maicamea ce ar trebui sa fac? sa nu aibe asa proaste impresii fata de prietenul meu, ar fi bine sa nu mai vorbesc cu ea o perioada sau ce ar trebui sa fac? nu mai rezist, plang incontinuare si nu stiu ce sa ma fac, imi vine sa plec departe sa uit de tot ce e in jurul meu, help me

Răspuns Câştigător
| stf a răspuns:

Daca chiar parinti tai au ceva cu relatia voastra ...eu zic ca prima si prima oara ar trebui sa stai de vorba cu parinti tai! sa ii intrebi ce nu le convine? iar apoi cu el

1 răspuns:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pai,cum nu sunt parintii tai de acord cu el si tatal tau vrea sa-l ia cu el la lucru?
Sa vina si sa inceapa lucrul si cu mama ta stai de vorba serios.
Ea,ca mama spera ca in Germania tu iti vei putea gasi un nemtsoi care sa te tina in puf, nu vroia tot un roman care sa munceasca, asta e problema ei de baza.Lamureste-o ca il iubesti,sa nu se bage,altfel pleci si-o lasi...
Cu el,discuta de asemenea si spune-i ca il astepti,sa lase prostiile, sa vina si sa inceapa lucrul si sa dovedeasca ca e harnic si muncitor si atunci il vor indragi si ai tai, desi tatal tau nu vad sa aiba ceva impotriva.Sa arate ce poate ca sa inteleaga si ai tai pentru care motiv il indragesti tu.El,poate sa se fi razgandit si sa nu mai vrea sa vina la munca,poate i se pare greu,poate l-a apucat vreo lasitate subita,nu-i usor sa pui osul la munca intr-o tara straina...
Stai cu fiecare in parte de vorba si,lamureste lucrurile.
Hai, curaj, lupti pentru fericirea ta!