| lemonica a întrebat:

Va rog ajutati-ma. Imi place de un baiat de la mine din scoala de cateva luni, dar el m-a refuzat o data, indirect, cand a vorbit o alta persoana cu el. Dar dupa aceea inca imi face ochi dulci. Acum am aflat de la o prietena comuna ca ii place de mine, dar nu stie cum sa mi-o zica. A zis ea ca ne ajuta, dar au trecut 3 saptamani si nu ne-am nimerit toti online.
As vrea sa vorbesc eu cu el, dar nu stiu ce sa-i zic. Ma puteti ajuta, cum as putea incepe o conversatie? Mai ales ca situatia e cam ciudata...

Răspuns Câştigător
| AshuraElric a răspuns:

Ai dreptate sitatia e destul de ciudata...deci practic te-a refuzat o data, presimnt ca l-a deranjat faptul ca a aflat de la altcineva si nu de la tine, tu nu ai destul curaj sa-i spui in fata ce simnti insa nici el nu sta prea bine asa ca aflati lucruri noi unul despre altul de la prietenii comuni. Daca chiar vreti sa fie ceva intre voi ar trebui sa va vorbiti, doar nu sunteti in razboi.Fi tu cea care face primul pas, astfel vei demonstra ca gandesti matur, esti pe propriile tale picioare... daca te refuza inseamna ca nici el nu stie ce vrea si va trebui sa te reorientezi, poate sunt eu pre rea dar incearca sa-l faci gelos poate atunci va prinde mai mult curaj, ti-am dat acest sfat pentru ca din acele cateva randuri pe care le-ai scris am inteles ca nu esti genul de persoana care nu renunta usor.Eu iti tin pumnii!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand poate ca acel refuz indirect a fost fals si el si'ar fi dorit sa fie cu tine dar nu a mai avut ocazia, invita'l la un suc sau ceva ca sa puteti discuta si sa clarificati lucrurile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna lemonica...sunt cam in aceeasi situatie numai ca baiatul pe care il plac are si prietena a dat de inteles ca e interesat dar probabil a fost o gluma nu stiu ce sa fac sunt pusa intr-o postura proasta, acum unii rad de mine ca ma tin dupa un baiat care are pe alta si am realizat ca il plac pe bune si o prietena buna de-a mea l-a intrebat pentru mine si a refuzat VA ROG SFATURI URGENTE va pupkiss

| corinik a răspuns:

Buna! si eu sunt cam tot in aceeasi situatie cu baiati si prietena care a zis ca ma ajuta. pai incearca sa incepi conversatie ca una obisnuita...si mai departe vezi si tu...