| HeisenbergBB1 a întrebat:

Acum cateva saptamani am aflat de la un coleg ca unei fete din liceul meu ai place de mine. Aveam ora de ed. fizica impreuna si le-a auzit pe colegele ei cand vorbeau.La inceput nu stiam ce sa fac,am incercat sa ma bag in seama cu ea dar nu reuseam pentru ca nu o cunosteam si nu puteam gasi nici o scuza buna pentru a incepe o conversatie, totul se rezuma la priviri reciproce si atat. Dupa un timp am reusit sa o gasesc pe facebook, i-am dat cerere si i-am scris.I-am spus ca voiam sa vorbesc cu ea dar nu gaseam un subiect si ca sunt putin mai timid.Mi-a spus ca ne puteam vedea a2-a zi la scoala deci am vorbit cam 15 secunde despre...nici nu-mi amintesc, eram prea emotionat si eu si ea.Idea e ca amandoi ne vrem ( cand i-am scris nici nu a intrebat de ce sa vorbim, ca si cum ar fi stiut deja ca o plac) doar ca nu reusesc sa vorbesc cu ea liber, sa gasesc un subiect bun pentru inceput.Ma puteti ajuta? Chiar nu vreau sa fac "primul pas" cand o sa fie prea tarziu.

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

De ce nu discuti cu ea? Spune-i ca esti timid si ca e atat de importanta pentru tine incat te pierzi si nu-ti gasesti cuvintele. O sa te ajute ea happy

| Dima_Alexandru_1994 a răspuns:

Man uite un sfat say cel putin ce as face eu as incerca s-o invit in oras intr-un loc unde sa va sintiti confortabil amandoi si ca subiect de discutie rezumativa pentru inceput la ce filme muzica si alte chesti de astea crede-ma timiditatea o sa va dispara in timp daca aveti o conversatie mai lunga de 5 minute P.S incearca sa fi sau macar sa pari relaxat si nu incerca sa pari ceea ce nu esti asa ca bafta si nu o lasa sa-ti scape