| skittles1313 a întrebat:

Va rog ajutati-ma si pe mine cu o tema la istorie... Urgent crying

spuneti-mi si mie cate minim 3 evenimente istorice romanesti din FIECARE secol din:
Antichitate: sec. 1 inainte de Hristos - sec. 8 dupa Hristos
Evul mediu: sec 9 pana in sec 18
Epoca moderna: dintre anii 1784 - 1918
Epoca contemporana: 1918 - prezent

Am nevoie sa fac pe 4 coli [pentru toate epocile] o tema la istorie pentru care daca nu o fac o sa iau un mare 2 si credeti`ma ca habar nu am nimic crying. Va rog ajutati`ma...macar la cateva dar sa fie SIGURE! fundita si va raman datoare sad

2 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Ai auzit de google? Cauta referate si fa-ti tema singura.

| DEBrown a răspuns:

Dar nu le ai si tu in caietul tau de istorie sau in carte? Ca doar daca v-a dat tema asta profesorul tau, v-a dat-o ca sa stiti si voi sa o faceti happy Nu e ca la mate, sa zici ca acolo nu iti iese exercititul sau problema. La istorie cauti in caiet/carte si trebuie sa ai. BAFTA!